Dnes:17°C

Zítra:17°C

Čtvrtek 28.5. Vilém
Menu

Extrem food festival 2019 Milovníci extrémního jídla se slezli na Letňáku

Milovníci extrémního jídla se slezli na Letňáku

foto: Lukáš Blokša

21. 09. 2019 - 18:00

Právě teď se v areálu olomouckého letního kina zavřeli brány za dalším ročníkem festivalu milovníků extrémního a netradičního jídla a pochutin - Extrem food festivalu. Letošní ročník nabídl už takové klasiky jako šneky, ústřice, žabí stehýnka i krokodýlí maso, z pití pak návštěvníky zaujalo hlavně konopné pivo.

Součástí akce bylo i několik soutěží v pojídání a popíjení právě "extrémního" jídla. Ve dvanáct hodin proběhla soutěž v pojídání té nejsmradlavější ryby na světě - Surströmmingu. A že to dvakrát nevoní, potvrdil už předem jeden z uchazečů o vítězství, který nakonec skutečně také vyhrál, Jaroslav Němec.

"Ta chuť není až tak odporná, ale ta vůně je hrozná, vážně," potvrzoval to, co všichni přítomní zacítili už ve chvíli, kdy se konzerva s rybou otevřela. Jaroslav Němec už rybu snědl i s dnešním výkonem celkem čtyřikrát, jako jediný na světě dokonce i celou, s kostmi.

Kromě této soutěže se konala také soutěž v pojídání chilli piva lžičkou, kterou opět vyhrál Jaroslav Němec, kterému už mnozí neřeknou jinak, než Maxijedlík. Doprovodný program uzavřela o půl páté soutěž v hodu sekerou, definitivně se brány za letošním ročníkem festivalu uzavřely právě teď, v 18:00.

Tak se za rok zase potkáme nad žabými stehýnky, těstovinami se cvrčky a konopným pivem, ne?

 

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články