Zde může být vaše reklama.

Moravská vernisáž piva dorazí do Olomouce

Moravská vernisáž piva dorazí do Olomouce

foto: MVP

01. 05. 2021 - 09:47

Všichni nadšení pivaři, zarezervujte si ve svých kalendářích čas mezi 18. a 20. červnem. V klubovně chválkovického Sokola proběhne Moravská vernisáž piva. Akce nabídne možnost ochutnat to nejlepší pivo z regionu! Degustace budou určené pro odborníky i laiky, můžete se těšit i na přednášky a genius loci prvorepublikové sokolovny.

Jak celá myšlenka akce vznikla? To prozrazují její autoři na hithitu, kde šlo akci podpořit peněžně podpořit a získat zajímavé ceny.

Filip, Jirka a Matúš spolu vystudovali historii. A ta se nejlépe učí kde? Samozřejmě v hospodě. Z tří studentů se stali štamgasty v Los Bastardos. Další klubovnu si našli hned vedle – v Pivním ráji, kterou tehdy rozjížděl jeden z nich, Matúš.

„Možná na chvíli uvažovali o kariérách historiků, láska k pivu ale nakonec zvítězila. Filip si k herectví přibral divadelní kabaret Nabalkoně. Jirka k práci ve věděcké redakci ČT24 historizující šenk v centru Olomouce. A Matúš? Ten zůstal věrný Pivnímu ráji a životu pěšáka i generála pivní revoluce,“ stojí na webu hithitu.

Co je Moravská vernisáž piva?
Jde o dvoudenní degustační festival. Během celé akce můžete ochutnat až 50 druhů piv. Organizátoři si od akce slibují také to, že se podaří zapít neutěšený rok 2020. A spolu s nimi také to, že jejich hospody nemohou fungovat tak, jak by chtěli.

„Chceme podpořit pivní kulturu a řemeslné pivovary na Hané i na Moravě. Pivní revoluce zasáhla celý svět. Buďte u toho u vy!,“ zvou organizátoři na svou pivní vernisáž.

Další články