Dnes:8°C

Zítra:11°C

Pátek 22.10. Sabina
Menu

Moravská vernisáž piva vypukne dnes na Olodvorku. Co vás čeká?

Moravská vernisáž piva vypukne dnes na Olodvorku. Co vás čeká?

foto: Facebook Moravské vernisáže piva

01. 10. 2021 - 07:33

Podzimní část Moravské vernisáže piva se už dnes od 16 hodin uskuteční na Olodvorku v centru Olomouce. Těšit se můžete na novinky ze světa piva i moravské pivovary, které si zaslouží ocenit za celoroční práci a lahodné pivo.

„Po úspěšném letním MVP chceme udělat poněkud menší, ale neméně kvalitní degustaci vybraných moravských piv a pivovarů v populárním a příjemném prostředí Olodvorku na Dolním náměstí.“ říká Filip Harviš, ředitel vernisáže.

Degustační festival přinese několik prémiových moravských piv. Největším tahákem pro každého pivaře bude APA Cloudy Ale z pivovaru Nová Sladovna, která vyhrála zlato v kategorii APA v nejuznávanější degustační soutěži u nás – Zlaté pivní pečeti International Beer Festival Budweiss. Senzační novinkou, která se v Olomouci objeví vůbec poprvé bude pivovar Thrills Brewing, který milovníkům vůní a chutí nabídne první várku svrchně kvašených piv.

„A pro milovníky ležáků máme připravenou novinku z Topolského pivovaru – kterou tamní sládci připravili na vyhlášené topolské hody. Další do party bude klasický ležák z Nové Sladovny a speciál, který jinde než na MVP neochutnáte – vycházející hvězda výroby extraktů z bylinek a všeho zdravého Jiří Hodoň připravil ve spolupráci s Topolským pivovarem 11° Konopný ležák – ale nebojte – uvnitř je jen krásná a čistá chuť sladu, chmele a konopí, které je – a to asi málokdo ví – nejbližším příbuzným chmele. Určitě je, na co se těšit!“ Doplňuje spolupořadatel Matúš Krátky.

Pokud se vyznáte ve sládcích, může pro vás být i lákadlem jedné celebrity. Sládka Marka Houdka z pivovaru Thrills Brewing. O svém projektu s konopným pivem vám povypráví taky Jiří Hodoň a s novým kouskem New Kouty se představí špička olomoucké létající scény Vlasta Kubíček se svým Bláznem na Čepu. 

Jak bude celý den vypadat? Prostor Olodvorku fandí neformální a komorní atmosféře a muzice. Jeho brány se otevřou v 16 hodin. Na začátku podzimní vernisáže proběhnou krátké prezentace pivovarů. Na to naváže zábava – pivní kvíz a soutěž v pití piva. Po celou dobu bude akci doprovázet živá hudba muzikantů z kabaretu Nabalkoně.

Vstupenky se nekupují, na místě ale budou speciální degustační sklenice za 50 korun.

Další články