Zde může být vaše reklama.

Moravská vernisáž piva zveřejnila termín letošního ročníku

Moravská vernisáž piva zveřejnila termín letošního ročníku

foto: Lukáš Blokša

01. 02. 2022 - 17:00

Moravská vernisáž piva. Pivní festival, jehož první plnohodnotný ročník se uskutečnil loni v červnu, už zná svůj letošní termín. Organizátoři ho oznámili na instagramu vernisáže. Ta letos ve chválkovické sokolovně v Olomouci proběhne 20. a 21. května. A je se na co těšit.

Organizátoři oznámili i to, jak bude letošní ročník festivalu vypadat. "Trochu jako loni, protože tam byla skvělá atmosféra. A trochu jinak. Protože máme nové nápady a na Moravě se objevilo několik nových pivovarů," stojí v pozvánce.

Festival bude rozdělený do tří sekcí. Objeví se zde klasické moravské minipivovary, od nich bude na čepu to nejzajímavější, co budou mít v květnu připravené. Budou zde i létající minipivovary. Půjde o novinky na trhu i zaběhlé stálice. "Platí, že chceme vybrat ty nejlepší a nejzajímavější," prozrazují organizátoři. A objeví se i zahraniční hosté z Polska a Maďarska.

Návštěvníci se mohou těšit i na přednášky a řízené degustrace. V těch se představí třeba kluci z Topolského pivovaru, ale i fajnšmekři, kteří se věnují degustacím nealko piva.

Další články