Dnes:30°C

Zítra:29°C

Pátek 7.8. Lada
Menu

Slavnostní vyhlášení Olomoucká babička roku v celostátním finále skončila druhá

Olomoucká babička roku v celostátním finále skončila druhá

foto: Olomoucký kraj

20. 11. 2019 - 06:00

První ročník celostátního finále Babičky roku se v pondělí 18. listopadu odehrál v Olomouci. Právě v Olomouckém kraji před čtyřmi roky oblíbená soutěž seniorů vznikla a postupně se rozšířila do celého Česka.

„Je symbolické, že republikové finále se koná v Olomouckém kraji, protože právě u nás nápad vznikl. Jsem rád, že ostatní hejtmani vyslyšeli moje argumenty a uspořádali krajská kola soutěže,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Do celorepublikového kola postoupilo čtrnáct babiček, kterým na Floře fandilo třináct set diváků. Porotu se snažily okouzlit třeba vystoupením ve volné kategorii. Některé seniorky recitovaly básně nebo zpívaly, jiné daly přednost tanci, ostatní se blýskly v rámci módní přehlídky. Část vystoupení pak absolvovaly s „patrony“, kterými se staly pěvecké hvězdy TV Šlágr.

Vítězství si odnesla jednadevadesátiletá babička Jarmila Chudobová z Královéhradeckého kraje. Stříbrnou korunku a šerpu získala finalistka Olomouckého kraje Marie Záhorová a bronzovou babičkou je Miloslava Bálešová z kraje Ústeckého. Titul Babička sympatie odcestoval do Jihočeského kraje se Zdeňkou Floriánovou.

„Finále celorepublikového kola Babičky roku mělo velmi vysokou úroveň. Jsem ráda, že se tradici, kterou jsem pomáhala založit, tak skvěle daří. Zároveň blahopřeji všem seniorům, kteří se do takto úžasného projektu zapojili,“ dodala Milena Hesová, předsedkyně krajské rady seniorů.

0 komentářů

Další články