Dnes:-0°C

Zítra:0°C

Pátek 17.1. Drahoslav
Menu

Oslavu svátku svatého Martina doprovodí v Kroměříži ochutnávky dobrot i mladých vín

Oslavu svátku svatého Martina doprovodí v Kroměříži ochutnávky dobrot i mladých vín

25. 10. 2018 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Svátek sv. Martina 11. listopadu a s ním spojené již tradiční Svatomartinské hodování připadá letos na druhou listopadovou neděli. Lidová veselice s jarmarkem konaná na Hanáckém náměstí vyvrcholí večerním průvodem v čele s Martinem na bílém koni.

Jarmark na Hanáckém náměstí začne v 10:00, slavnostní zahájení spojené s otevřením první láhve mladého svatomartinského vína proběhne 11 minut po 11. hodině. Pro návštěvníky akce jsou připraveny zabijačkové speciality, svatomartinská husa, speciální uzeniny, bohatý výběr vín, koláče, cukrovinky a další dobroty. O zábavu se postarají dvě cimbálovky – Dubina a Cimbálová muzika Josefa Marečka, pamatováno je i na zábavu a aktivity pro děti.

V 18:00 se návštěvníci Svatomartinského hodování vydají v průvodu na cestu z Hanáckého náměstí na Velké náměstí, děti si s sebou mohou vzít lampionky. Na Velkém náměstí bude pokračovat program pro rodiny s dětmi, který připravili dobrovolníci z farnosti sv. Mořice, kteří na přípravě Svatomartinského hodování spolupracují s Domem kultury v Kroměříži.

-age-

0 komentářů

Další články