Dnes:15°C

Zítra:17°C

Neděle 5.4. Miroslava
Menu

Pevnost poznání navštíví hadi a obojživelníci

Pevnost poznání navštíví hadi a obojživelníci

foto: Archiv redakce

01. 03. 2020 - 15:00

Na čtyři desítky nejrůznějších druhů plazů, obojživelníků a bezobratlých živočichů se o víkendu 7. a 8. března zabydlí v Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci. Již počtvrté se tam koná akce Odpudiví nebo kouzelní, která představí zvířata ze zemí blízkých, vzdálených či exotických.

Zoologové prozradí, že existují hadi, kteří nežerou pouze hlodavce, ale najde se mezi nimi i řada potravních specialistů. „Řada vystavovaných zvířat je běžná v rámci hobby chovů, návštěvníci tak mohou načerpat inspiraci a cenné rady týkající se těchto zajímavých živočichů. Kromě zvířat se příznivci herpetologie mohou těšit na přednášky a doprovodný program pro děti. Dozvíme se něco o tom, jaké obojživelníky a plazy můžeme potkat na letní dovolené, a vydáme se po stopách jejich evoluce,“ lákal na program zoolog Pavel Javůrek.

Koordinátorka sekce biologie v Pevnosti poznání Alena Vláčilová poznamenala, že i když tato zvířata budí u široké veřejnosti stále patřičný respekt, postupem času se daří neprávem přisouzené předsudky odstraňovat. „S některými zvířaty se lidé seznámí velmi zblízka. Na vlastní kůži tak zjistí, zda jsou studení a odpudiví, nebo naopak kouzelní,“ doplnila Alena Vláčilová.

Přednášky odborníků se uskuteční v sobotu i neděli. Ve 14:00 se návštěvníci mohou těšit na přednášku Pod stredomorským Slnkom: diverzita obojživelníkov a plazov európskych dovolenkových destinácií (Simona Papežíková), v 16:00 pak přijde na řadu téma Dávní vládci planety Země: Evoluce a diverzita obojživelníků a plazů (Petr Papežík).

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články