Pátek 10.7. Libuše/Amálie
Menu

Akce na pevnůstce Pevnost poznání ovládnou duchové

Pevnost poznání ovládnou duchové

foto: Pevnost poznání

17. 10. 2019 - 15:00

Už to nepotrvá dlouho a Pevnost poznání ovládnou duchové! Ten čas nastane v sobotu 26. října! Od 16 do 22 hodin návštěvníky čeká strašidelný doprovodný program. Expozicemi vás provedou duchové, monstra i vampýrci. A pokud přijdete v kostýmu, máte slevu na vstupném. Za všechny expozice tak dáte jen 70 korun.

 

SOBOTA 26. ŘÍJNA 2019. TO JE PŘESNĚ TEN HRŮZOSTRAŠNÝ ČAS, KDY SE MUZEUM VĚDY PROMĚNÍ V ZÁZRAČNOU PEVNOST DUCHŮ. OD 16 DO 22 HODIN NA VÁS ČEKÁ STRAŠIDELNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM. EXPOZICEMI VÁS PROVEDOU ROZJIVENÍ DUCHOVÉ, MONSTRA I ROZTOMILÍ VAMPÝRCI! POKUD PŘIJDETE V KOSTÝMU, MÁTE SLEVU NA VSTUPNÉM. ZA VŠECHNY EXPOZICE ZAPLATÍTE 70 KČ.

Expozice Rozum v hrsti –  Degustační menu upírů

Průzkumy prokázaly, že jednotlivé krevní skupiny mají různou chuť. Poskládejte si degustační menu pro svého upíra! Kolik krevních skupin vlastně existuje? Podle čeho se určují? Kolik možností jste schopni sestavit? Jak jsou dány krevní skupiny geneticky? To vše a mnohé další zjistíte na večeři u upíra.

Expozice Živá voda – Tajemné bludiště (od 18h)

Odvaha je jedna ze čtyř základních ctností. Odvaha znamená nebát se podstoupit riziko, jít navzdory velkému strachu do neznáma. Nenechte se odradit svým strachem a udělejte první krok k odvaze! Čeká na vás tajemné bludiště plné záhad, nástrah a nečekaných překvapení.

Expozice Světlo a tma – Stezka odvahy

Kromě stezky odvahy zjistíte, jak může fyzika kapalin pomáhat při řešení kriminální trestního činu. 

Expozice Věda v pevnosti – Dějiny kriminalistiky

Obrys bezvládného těla je lemovaný náhodnými skvrnami od krve a kolem leží několik předmětů…místo činu, nový případ pro detektiva. Co udělá první? Sebere otisky prstů? Zjistí vražednou zbraň? Možná změří balistiku střely? A zná vůbec tyto metody? Historie kriminalistiky je bohatá a dlouhá. Přijďte si společně s námi vyzkoušet některé metody a dozvědět se, kdy a kde byly poprvé použity.

Laboratoř poznání – Alchymistická dílna

Laboratoř poznání bude připomínat alchymistickou dílnu šílených chemiků. Šílení chemikové budou připravovat krev na základě chemických reakcí, budete si ji moci vyzkoušet na vlastní kůži. Určitě se dostane i na vyvolávání duchů. Budete svědky jejich bádání po světélkujících látkách. Na závěr vám připravíme zmrazenou krevní pochoutku.

0 komentářů

Další články