Čtvrtek 26.5. Filip
Menu

Podzimní Floru navštívilo dvacet tisíc návštěvníků

Podzimní Floru navštívilo dvacet tisíc návštěvníků

foto: Lukáš Blokša

18. 10. 2021 - 16:19

18 tisíc návštěvníků. To byla statistika poslední podzimní Flory před covidem, v roce 2019. Ta letošní ji i před nepříznivou situaci překonala, branami akce prošlo na 20 tisíc lidí.

Letošní expozice byla pojmenovaná „… v říši ovoce a zeleniny“. A jako už tradičně se na ní podílela Zelinářská unie Čech a Moravy, Ovocnářská unie Moravy a Slezska a také Školkařský svaz Ovocnářské unie České republiky.  

„Jsem velice ráda, že se nám při letošní podzimní etapě Flory Olomouc Hortikomplex podařilo dostat na srovnatelná čísla návštěvnosti, jaká byla před pandemií. Je to důkaz, že se k nám lidé vrátili a zachovali nám věrnost. Moc jim za to děkuji. Velké poděkování patří i našim partnerům a všem, kteří se na přípravě letošní podzimní Flory podíleli, uvedla Eva Fuglíčková, předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Olomouc.

Ovoce a zelenina z hlavní expozice pomůže dětským domovům či charitě, stromky a keře poničené jižní Moravě

Pracovníci Flory v současné době pracují na likvidaci a úklidu hlavní expozice, její podstatná část poputuje do dětských domovů, charit či hospiců. Jednou z těchto organizací je i Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc. 

„Velice děkujeme Výstavišti Flora Olomouc, Zelinářské unii Čech a Moravy a také Ovocnářské unii Moravy a Slezska za tento dar. Ovoce a zelenina z pavilonu A pomůže řadě dětí a rodin v nepříznivé sociální situaci v celém Olomouckém kraji,“ uvedla Pavla Matyášová, ředitelka Společnosti pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc. 

Další využití čeká i ovocné stromky a keře z expozice Školkařského svazu Ovocnářské unie České republiky. Po skončení výstavy budou společně s dalším více než tisícem ovocných výpěstků věnovány jihomoravským obcím Hrušky, Lužice, Mikulčice a Moravská Nová Ves poškozeným 24. června tohoto roku ničivým tornádem.

Na fotogalerii z Podzimní Flory se můžete podívat v našem dřívějším článku.

Další články