Dnes:24°C

Zítra:30°C

Pondělí 21.6. Alois
Menu

Rozárium také letos přivítá Vyznání růžím

Rozárium také letos přivítá Vyznání růžím

foto: Výstaviště Flora

09. 06. 2021 - 11:33

Vyznání růžím také v letošním roce proběhne v olomouckém rozáriu. A co všechno nabídne? Expozice s monumentálními romantickými kyticemi od předních českých floristů, prezentace svatebního designu, floristické show, pánské střihy od barber shopu, gastrozónu, workshopy, hudbu a také trhy. Letošní ročník proběhne od pátku 18. června do neděle 20. června.

Jedinečný festival, který je díky svému zaměření na růže největší akcí svého druhu v České republice, je tento rok věnovaný romantickým trendům neboli módnímu směru, který aktuálně světu růží vládne. Vstup je zdarma, akce je letos součástí programu Svátků města Olomouce.

Vzhledem k akci bude ve čtvrtek a v pátek dopoledne rozárium pro návštěvníky uzavřené.

„Mezi hlavní body programu patří atraktivní floristické show, při kterých profesionální čeští floristé nechají návštěvníky nahlédnout do tajemství svého řemesla. Jejich vystoupení budou v pátek, v sobotu i v neděli zaměřená právě na romantické kytice. Na Vyznání růžím tak dorazí mistryně svého oboru floristky Klára Franc Vavříková a Viola Zeithamlová a také známý florista Tamás Vígh,“ uvedla ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Letošní ročník by si díky ukázkam svatebního designu neměla nechat ujít žádná nevěsta.

Na své si v sobotu 19. června ovšem přijdou také pánové, a to díky olomouckému barber shopu Fresh Cut Barbers. Z akce tak budou moct odejít krásně ostříhaní.

„Na programu, který v pátek a v sobotu končí v 19 hodin a v neděli potrvá do 17. hodiny, jsou také komentované prohlídky samotného Rozária – unikátního více než tříhektarového areálu, kde roste přes tři tisíce růžových keřů, které reprezentují tři stovky domácích i světových odrůd,“ doplnil tiskový mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček.

V rozáriu bude rozhodně co obdivovat, Rozárium totiž nejpozději od poloviny června bývá samý květ a krásné barvy.

A protože odborníci z Výstaviště Flora tady důvěrně znají každý keř i kultivar, zájemcům o jejich pěstování ochotně poradí a rádi zmíní i nejrůznější zajímavosti. 

Důležité informace

Vyznání růžím Romantické...

Termín: 18. – 20. června 2021

Místo konání: Rozárium Olomouc – vstup z ulice 17. listopadu a z Bezručových sadů přes botanickou zahradu

Vstupné: zdarma (Akce je součástí programu Svátky města Olomouce)

Další články