Dnes:13°C

Zítra:10°C

Středa 20.11. Nikola
Menu

Seniorské cestování je trendem, zájem předčil očekávání

Seniorské cestování je trendem, zájem předčil očekávání

05. 07. 2019 - 13:00

Olomoucký kraj letos opět pořádá oblíbené zájezdy pro seniory. Podmínkou je věk nad 60 let s bydlištěm v Olomouckém kraji a je možno absolvovat nejvýše jeden výlet. Zájem letos překonal očekávání.

Významnou novinkou pro rok 2019 je 5 variant výletů do Moravskoslezského kraje (Zámek Hradec nad Moravicí + Arboretum Nový Dvůr, Landek Park, ZOO Ostrava, Štramberská Trúba + Muzeum Tatra Kopřivnice a Hrad Sovinec). Všechny výlety jsou rozděleny do tří kategorií podle fyzické a časové náročnosti. Tradičně budou opět dva výlety pro hendikepované.

Výlety začaly minulý týden, první směřoval do Čech pod Kosířem
Výlety začaly polovině června , osmnáctého odjel první výlet z Jeseníku do Čech pod Kosířem do Muzeum kočárů akce se účastnilo 39 osob, zájem byl ovšem podle organizátorů vyšší. Dalších výletů do javorníka a do Olomouce s projížďkou Ololodí (viz foto) se pak účastnilo 50, respektiuve až 80 seniorů. „Kvůli počasí jsme program upravovali v Olomouci, prohlídka města zkrácena na minimum – 1,5 hodiny a dopoledne, průvodci jsou instruováni, aby program na každém výletu uzpůsobili věkovému složení účastníků a snažili se být co nejvíce ve stínu a raději vyhledávat stín,“ řekal k akcím za organizátory Miroslava Tomaštíková z CK Za sluncem. Na otázku na téma „zajímavé příhody z výletů odpověděl takto: „Myslím, že zatím žádné veselé příhody nemáme, tedy nic se mi nedoneslo od průvodců, kteří byli na výletech tento týden v Olomouci. V úterý jsem byla seniory pozdravit, když se vraceli z prohlídky města – a mám pocit, že to horko v poledne snášeli lépe než já,“ uvedl. Z jednotlivých vesnic přitom mají objednávky, které vždy pokryjí jeden celý autobus – například příští týden jedou Konice do Hradce nebo v září jedou ze Suchdole a dalších 2 malých obcí na Bouzov. Obce si podle jeho slov většinou výlety objednávají až na září, což je asi vzhledem k úmorným teplotám výhra v loterii.

Vlastimil Blaťák
Autor: Vlastimil Blaťák

0 komentářů

Další články