Dnes:26°C

Zítra:30°C

Pondělí 21.6. Alois
Menu

Spolek Trend vozíčkářů vztyčil uprostřed sídliště májku

Spolek Trend vozíčkářů vztyčil uprostřed sídliště májku

foto: Archiv TV

06. 05. 2021 - 07:31

Spolek Trend vozíčkářů nabízí velké kulturní i společenské vyžití. Během pandemie koronaviru se celý spolek i s akcemi přesunul do nline prostoru, pro své klienty uspořádal například Halloween, Mikuláše, ale i Valentýn. A klienti spolku se mohli také virtuálně zúčastnit zdobení velikonočního stromu, který dostal 250 kraslic. Poslední akcí, kterou spolek pro své klienty uspořádal, bylo v úterý 4. května stavění majky.
 

Pracovníci tak oslavili svátek lásky a v sídle Trendu vozíčkářů vztyčili majku. Zvláštní bylo už místo, kde se ji rozhodli postavit, uprostřed sídliště to totiž není typické. Není tak divu, že se našlo pár zvědavců, kteří z balkónů i oken v panelácích celou akci sledovali.
 
"Měl by to být takový pomyslný symbol naděje, že se brzy s našimi klienty budeme scházet osobně, protože pro ně máme nachystánu spoustu dalších zajímavých aktivit," prozradila vedoucí sociální rehabilitace Kateřina Halfarová ze Spolku Trend vozíčkářů.
 
"Vztyčení májky doprovázely lidové písně a krásné kroje, které nám zapůjčilo Moravské divadlo v Olomouci a za zapůjčení moc děkujeme jmenovitě panu řediteli Davidu Gernešovi a paní Ivaně Plíhalové," doplnila sociální pracovnice Zuzana Plachá.

Další články