Dnes:25°C

Zítra:24°C

Čtvrtek 20.6. Květa
Menu

Tříkráloví koledníci přijali požehnání do služby, loni se vybralo 112 milionů

Tříkráloví koledníci přijali požehnání do služby, loni se vybralo 112 milionů

foto: archiv redakce

02. 01. 2019 - 00:00

V prostějovském kostele Povýšení sv. Kříže se v sobotu 29. prosince 2018 sešli dobrovolníci Tříkrálové sbírky z celé arcidiecéze, aby jim do začínajícího koledování požehnal biskup Josef Nuzík. Součástí programu bylo také bruslení na městské ledové ploše nebo beseda s biskupem Nuzíkem v budově Cyrilometodějského gymnázia.

Biskup Nuzík koledníkům připomenul jejich úkol a přirovnal je k divákům sportovního utkání. „U stadionů potkáváme fanoušky a každý podle dresu, šály nebo čepice pozná, komu fandí. Také vy svým oblečením a sbírkou pro chudé budete ukazovat, že patříte k Ježíši Kristu,“ upozornil dobrovolníky a vybídl je: „Přijměte požehnání, jděte do ulic a připomínejte, že Ježíš je živý a má moc nám pomáhat a zachraňovat svět!“

Tříkrálová sbírka přinesla v loňském roce rekordních 112 milionů korun. První Tříkrálová sbírka se konala v roce 2000 v Olomouckém kraji z iniciativy arcibiskupa Jana Graubnera, od té doby se každoročně koná na území celé ČR. Od té doby probíhá celostátně každý rok, přičemž nejvíce peněz se zatím vždy vybralo v olomoucké arcidiecézi.

-ms-

0 komentářů

Další články