Dnes:13°C

Zítra:11°C

Pátek 22.10. Sabina
Menu

Turistiku proměňují seniorské zájezdy, pořádá je i kraj

Turistiku proměňují seniorské zájezdy, pořádá je i kraj

28. 05. 2019 - 06:00

Senioři si od minulého týdne mohou kupovat výlety po Olomouckém kraji a okolí. Zájem o zájezdy pořádané Olomouckým krajem byl od spuštění prodeje obrovský.

„Od rána přicházely desítky seniorů. Ještě mnohem víc jich ale využilo možnost objednat si zájezd přes internetové stránky seniorske-cestovani.cz. V prvních hodinách po spuštění jsme zaznamenali přes 450 objednávek,“ uvedla koordinátorka prodeje Miroslava Tomaštíková.

Obliba seniorského cestování každý rok stoupá. Letos ho pořádá hejtmanství už pojedenácté. Významnou novinkou je zařazení pěti výletů do Moravskoslezského kraje. Poprvé se pojede na Zámek Hrádek nad Moravicí, do Landek Parku Ostrava nebo na Štramberskou Trúbu.

Nechybí však ani tradiční cíle seniorského cestování. Výletníci například vyrazí na zámek ve Velkých Losinách, do nedaleké ruční papírny nebo na rozhlednu Biskupská kupa. Autobusy zamíří také do lázní, jeskyní a na poutní místa.

První zájezd je na programu už 18. června. Možnost výhodně cestovat mají senioři do 27. září. Cena zájezdu je 200 korun na osobu. Všechny výlety jsou rozděleny do tří kategorií podle fyzické a časové náročnosti. Připraveny jsou rovněž dva zájezdy pro hendikepované. Pro velké skupiny zajíždí autobusy přímo do jejich obce. Platí to v případě, že se přihlásí 20 a více osob z jednoho místa.

Další články