Dnes:27°C

Zítra:29°C

Středa 12.8. Klára
Menu

Velká fotogalerie V Olomouci začaly oblíbené vánoční trhy

V Olomouci začaly oblíbené vánoční trhy

foto: Lukáš Blokša

24. 11. 2019 - 20:00

V pátek začaly tradiční vánoční trhy na olomouckém Horním a Dolním náměstí. Plné Horní náměstí v šest večer netrpělivě čekalo na oficiální zahájení, které je spojené s rozsvícením vánočního stromečku. To se sice povedlo až napotřetí, ale vánoční trhy v Olomouci mohly být zahájené. Nově a netradičně se však k náměstím připojil také prostor Tržnice, kde je situovaná i největší novinka letošních trhů - velké ruské kolo.

V pátek začal program na Horním náměstí ještě před rozsvícením stromečku, zahrála kapela Rock and Roll Band Marcela Woodmana, po rozsvícení pak vystoupila skupina 05 a Radeček.

Během soboty už se stály fronty i na ruské kolo, které vozí pět minut a jízda stojí stokorunu. Novinku ocenila i návštěvnice Barbora, které se nápad s kolem líbí, cenu ovšem moc nechápe.

"Točíte se pět minut a dáte za to stovku, zvlášť, když to není ani moc rychlé a ta fronta? Je to moc dobrý nápad, ani by mi nejspíš nevadilo, kdyby tady kolo zůstalo celoročně, ale ty peníze za to... Každopádně, výhled je to parádní," usmívala se celkem spokojeně.

Kromě kola se dalo v sobotu zajít i na vystoupení divadla Tramtarie a Železného Zekona. V neděli pak proběhlo vystoupení divadla Navětvi a zahrála hudební kapela Penzistor. I přes absenci sněhu, který by povedené atmosféře trhů ještě přidal, se ovšem našly i věci, které se lidem nelíbily.

"Já se teda musím přiznat, že pokud je nějaký problém, vidím to v těch přeplněných koších, které přetékají odpadky. To mohli mít vyřešené lépe," doplňuje návštěvnice Barbora.

Na kompletní program olomouckých vánočních trhů se můžete podívat zde.

1 komentář

Martin 25.11.2019, 08:28

Ty koše jsou hrůza

Souhlasím s tím, že ty přetékající koše jsou vážně špatnou vizitkou nejen trhů, ale celého našeho města...

Další články