Dnes:13°C

Zítra:11°C

Pátek 22.10. Sabina
Menu

Ve Smetanových sadech se chystá 9. ročník štafety na vozíku

Ve Smetanových sadech se chystá 9. ročník štafety na vozíku

foto: Archiv

17. 06. 2021 - 07:55

V pátek 18. června proběhne v Rudolfově aleji Flory Olomouc nevšední megaakce, která vznikne spojením kultovní Olomoucké štafety na vozíku s druhým ročníkem akce Oživ Centrum. Olomoučany čeká spousta zábavy, bohatý program pro děti i dospělé, vozíčkářská trať, designový trh, bohatá gastrozóna a nespočet hudebních vystoupení. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Bubenické show Jumping Drums, kapelu Premier, kapelu Minami, zpěváky Martina Šafaříka a Petera Juháse a vystoupení Ivo Batouška s nástrojem Hand pan. V rámci akce Olomoucká štafeta na vozíku čeká na závodníky 250 metrů dlouhá trať.

"Během své jízdy si leckteří uvědomí, jak obtížný je pohyb na invalidním vozíků, vcítí se alespoň na chvíli do našich vozíčkářů a odnesou si bezesporu spoustu emocí. A o ty jde na Štafetě především. Je to vlastně taková sportovně-kulturně-osvětová akce. A pro závodníky máme letos velkou motivaci, každý z účastníků půjde do slosování o koloběžku v hodnotě 5000,- Kč," přiblížil význam Štafety ředitel pořádajícího Spolku Trend vozíčkářů Tomáš Zrnka.

"Každá nová spolupráce je pro nás v Trendu velkou výzvou a posouvá nás o kus dál. Je skvělé, že můžeme společnými silami zprostředkovat Olomoučanům ještě větší sousto zábavy, než bychom byli schopní zařídit vlastními silami. Spolupráce s agenturou Evenpro je naprosto báječná a o výsledku se můžete sami přijít přesvědčit. S akcí Oživ Centrum vytvoříme jednu velkou herní a zábavní arénu, kde si na své přijde opravdu každý," prozradil PR manager Spolku Trend vozíčkářů a koordinátor Olomoucké Štafety na vozíku Milan Papežík.

Spolupráci si pochvaluje i Jana Lébrová, majitelka agentury Evenpro. “Mám ohromnou radost, že se nám letos podařilo festival Oživ centrum spojit s úžasnými partnery, mezi které patří i Spolek TREND vozíčkářů. Festival díky tomu nabývá charitativního rozměru. V programu se letos společně zaměřujeme především na dětské návštěvníky, na které čeká kromě kulturního programu i program sportovní. Chceme jim dát po dlouhé době možnost užít si zábavný program s kamarády či rodinou opravdu naplno. Součástí akce bude také veletrh volnočasových aktivit, kde děti mohou objevit nové koníčky, ve kterých uplatní svůj talent. Doprovodný program je ale samozřejmě určen i pro dospělé, na které čeká především design market a speciality ve food zóně.” Festival Oživ Centrum probíhá po dva dny a to 18.-19.6.2021 ve Smetanových sadech v rámci Svátků města.

Další články