Dnes:14°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 1.10. Igor
Menu

vypsaná fiXa zahraje na oslavách 20 let Olomouckého kraje

vypsaná fiXa zahraje na oslavách 20 let Olomouckého kraje

foto: Facebook Vypsané FiXy

22. 07. 2020 - 15:00

Letos je to dvacet let, kdy v rámci České republiky vzniklo nové rozdělení po krajích. Do oslav se zapojí také Olomoucký kraj. A to ve velkém stylu. Na akci, která bude probíhat 4. a 5. září, vystoupí například vypsaná fiXa, Anna K. a Poetika.

Přípravy oslav dvaceti let kraje v současné době probíhají v plném proudu. Dvoudenní akce plná koncertů a zábavy pro všechny věkové kategorie proběhne před budovou krajského úřadu v Olomouci. Na akce spojené s oslavou se však mohou těšit i další okresní města.

Na hlavní dvoudenní narozeninové oslavě, která má podtitul 20 let souznění, zahraje Anna K., Poetika a Vypsaná fixa. Speciální program je připravený i pro děti. Zájemcům se také otevře budova krajského úřadu včetně kanceláře hejtmana. Vrcholem celých oslav bude koncert pražské filharmonie.

„Kromě Olomouce proběhnou krajské narozeniny také v Jeseníku, Šumperku, Přerově a Prostějově. Oslavy se uskuteční za každého počasí,“ dodal Okleštěk.

Pokud chcete vědět více k připravovanému programu, stačí zavítat na speciální web.

Historie vzniku Olomouckého kraje

Vznik kraje od roku 2000 byl iniciován na základě článku 99 a dalších Ústavy České republiky, konkrétně podle ústavního zákona č. 347/1997 Sb., o vytvoření vyšších územních samosprávných celků, který stanovil názvy krajů a jejich vymezení pomocí okresů. Kraje definitivně vznikly 1. ledna 2000. Na podzim, konkrétně 12. listopadu, pak proběhly první volby do nově zřízených zastupitelstev. Ani to ale nebyl konec vývoje Olomouckého kraje. V roce 2005 k němu byly přičleněné tři obce z kraje Moravskoslezského, konkrétně Huzová, Moravský Beroun a Norberčany.

0 komentářů

Další články