Dnes:6°C

Zítra:9°C

Pátek 16.4. Irena
Menu

Výstaviště Flora chystá Selské a Zahradnické trhy

Výstaviště Flora chystá Selské a Zahradnické trhy
Zahradnické trhy na Výstavišti Flora, jaro 2020.

foto: Lukáš Blokša

07. 04. 2021 - 18:00

Selské trhy a Zahradnické trhy se opět po roce vrátí na Výstaviště Flora v Olomouci. Selské trhy odstartují 23. dubna a budou každý druhý pátek od 11 do 17 hodin. Zahradnické trhy pak proběhnou ve třech termínech, první z nich budou od 24. do 25. dubna. 

Loni se Výstaviště Flora Olomouc pustilo do pořádání venkovních Selských a Zahradnických trhů a obě tyto akce se staly velice populárními nejen u obyvatel Olomouce. Proto bude Flora venkovní trhy organizovat i letos. První trhy se uskuteční již poslední dubnový víkend.

Selské trhy nabídnou návštěvníkům květiny, pečivo, mléčné výrobky, uzeniny a další dobroty od českých producentů. Zahradnické trhy pak nabídnou zeleninové přísady, balkonové květiny, bylinky, školkařské výpěstky i zahradnické pomůcky a potřeby.

Selské trhy se loni staly jakýmsi pomyslným pohodovým zakončením pracovního týdne. Ani tentokrát tomu nebude jinak. „Lidé návštěvu trhů často spojili s příjemnou procházkou parkem a v baru za pavilonem A si dali točené pivo nebo kávu,“ komentuje trhy manažerka projektu Eva Číhalová. Selské trhy se budou konat každých 14 dní v pátek od 11 do 17 hodin ve Smetanových sadech za pavilonem A až do října a opět nabídnou kvalitní regionální potraviny a produkty. „Letos chystáme jednu novinku. Každý měsíc se trhy ponesou v duchu nějakého tématu. Už teď můžu prozradit, že duben bude věnovaný pečivu a květen hlávkovému salátu,“ doplňuje Číhalová.

 „Venkovní zahradnické trhy bývají velice oblíbenou součástí květinových výstava Flora. Protože tuto výstavu ani letos uspřádat nemůžeme, rozhodli jsme se zorganizovat alespoň samostatné zahradnické trhy, na které bude vstup zdarma,“ vysvětluje manažerka projektu Zuzana Chalupová. 

Výstaviště Flora si od Zahradnických trhů slibuje, že potěší všechny zahrádkáře a milovníky rostlin, ale i další. „Návštěvníci si budou moci koupit zeleninovou přísadu, balkonové květiny, bylinky, školkařské výpěstky a zahradnické pomůcky a potřeby,“ dodává Chalupová.

„Obě dvě akce budou plně respektovat aktuální hygienické a bezpečností nařízení. Vývoj pandemie bedlivě sledujeme,“ komentuje situaci kolem pandemie tisková mluvčí výstaviště Kristýna Buchtová.

Vstup na obě akce bude zdarma.

Termíny Selských a Zahradnických trhů

Selské trhy:

Termín konání: každých 14 dní v pátek - 3. 4., 7. 5., 21. 5.,  4. 6., 2. 7., 16. 7., 30. 7., 13. 8., 27. 8., 10. 9., 24. 9., 8. 10.
Čas: 11:00 – 17:00
Místo: Smetanovy sady, za Pavilonem A

Zahradnické trhy:

Termín konání: 3x o víkendu - 24.-25. 4., 15.-16. 5., 22.-23. 5. 2021
Čas: 9:00 – 17:00
Místo: Smetanovy sady, za Pavilonem A

Další články