Dnes:16°C

Zítra:16°C

Čtvrtek 28.5. Vilém
Menu

Výstaviště Flora: První Zahradnické trhy se povedly!

Výstaviště Flora: První Zahradnické trhy se povedly!
Zahradnické trhy na Floře.

foto: Lukáš Blokša

20. 05. 2020 - 20:00

O víkendu proběhly letošní první Zahradnické trhy na Floře, kde si návštěvníci mohli koupit nejen zahradnické výpěstky a potřeby od více než stovky prodejců. Zájem návštěvníků byl opravdu velký. Další Zahradnické trhy se konají tento víkend 23.- 24. května opět od 9 do 17 hodin v okolí pavilonů A a E.

Na Výstavišti Flora Olomouc minulou sobotu a neděli proběhly první letošní Zahradnické trhy, kterých se zúčastnilo přes 100 prodejců. Návštěvnici si mohli koupit zahradnické výpěstky, okrasné rostliny a dřeviny, sadbu zeleniny a bylinek, truhlíkové i záhonové květiny, sukulenty a kaktusy nebo třeba exotické masožravé rostliny. Nechyběly ani hobby pomůcky pro všechny vášnivé zahrádkáře a také regionální potraviny.

„Zahradnické trhy dopadly na jedničku. Šlo o první letošní akci tohoto typu a návštěvníků přišlo opravdu hodně. Navíc teď je ten správný čas na výsadbu zejména květin, zmrzlíci jsou za námi," hodnotí trhy garant akce Lukáš Juřica. V pořádání Zahradnických trhů bude Výstaviště Flora pokračovat. Další se uskuteční již tuto sobotu a neděli 23.-24. května opět od 9 do 17 hod. Vstup je na trhy zdarma. Komu se nehodí další termín, nemusí věšet hlavu. Poslední z jarních Zahradnických trhů proběhnou začátkem června 6.-7. června.

„Koronavirová pandemie nám zabránila zrealizovat tolik oblíbenou a nejvíce navštěvovanou jarní výstavu Flora Olomouc. Pořádáním Zahradnických trhů se snažíme alespoň zájemcům z bližšího okolí poskytnout možnost nakoupit si vše potřebné pro své zahrady, zahrádky, terasy či balkóny. Také jsme pořádáním Zahradnických trhů chtěli podpořit prodejce a pěstitele rostlinného materiálu, které citelně zasáhla současná situace,“ upřesňuje vznik akce ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Pořadatelé trhů mysleli na všechna hygienická opatření. Jednotlivé stánky byly rozmístěny v dostatečné vzdálenosti. Každý prodejce měl na svém stánku připravenou dezinfekci a upozornění na dvoumetrové rozestupy. Na několika místech v areálu byla pro návštěvníky připravena dezinfekce rukou, jednorázové rukavice i upozorňující cedule na dodržování potřebných bezpečnostních i hygienických opatření. Vše ještě doplňovalo v pravidelných intervalech se opakující hlášení rozhlasu.

Tisková zpráva

0 komentářů

Další články