Zde může být vaše reklama.

Výstaviště Flora se chystá na návrat akce For Model

Výstaviště Flora se chystá na návrat akce For Model

foto: Lukáš Blokša

22. 02. 2022 - 20:03

Modely letadel, tanků, ponorek, lodí, aut, stavebních strojů, ale i železnice, robotiky, dronů a loutek vyrobených ve 3D tiskárně. To vše a mnohem víc budou moct vidět návštěvníci na dalším ročníku oblíbené výstavy For Model. Už dvacátém. Výstava proběhne mezi 18. a 20. březnem v pavilonech A a E na Výstavišti Flora.

„Jsem ráda, že se interaktivní výstava For Model při jubilejním 20. ročníku vrací
do podoby, v jaké si ji návštěvníci oblíbili ještě před pandemií a souvisejícími opatřeními. Tým Výstaviště Flora Olomouc dělá vše pro to, aby byl letošní For Model co nejzajímavější a všichni si jej znovu co nejvíce užili,“ uvedla Eva Fuglíčková,
předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Olomouc.

Na webu se už teď dají koupit vstupenky, za zvýhodněnou cenu.

For Model nabídne desítky vystavovatelů a sběratelů, zaměření je různorodé. Návštěvníci se mohou těšit například na letadla všech kategorií – větroně, makety vrtulníků, civilních, vojenských i akrobatických letadel poháněných elektromotorem anebo spalovacím motorem. K vidění budou i volnočasové drony.

„Lodní modeláři na For Model 2022 přivezou plachetnice, ponorky a bojová plavidla. Expozici doplní plastikové a papírové modely automobilů i automobilových veteránů. Své místo na výstavě budou mít také autodráhy, modely stavebních strojů a kamionů,“ uvedla manažerka projektu Lenka Weiserová.

Návštěvníky čeká soutěž robotů připravená ve spolupráci s Katedrou technické
a informační výchovy Pedagogické fakulty UP Olomouc, sbírky papírových modelů,
slabikářů, retro hraček, kočárků, figurek anebo sci-fi modelů. Velkým lákadlem je
ukázka 3D tisku v modelářské praxi.
Občerstvit se lidé budou moci v gastrozónách anebo kinokavárně s klasickou filmovou projekcí.

Jednou z novinek jubilejního 20. ročníku bude interaktivní expozice filmových a digitálních technologií, kamer, projektorů i televizní techniky nazvaná Od analogu po
digital. Její součástí bude i zajímavý doprovodný program.

„Návštěvníci si budou moci přímo na místě rozebrat profesionální techniku a nahlédnout tak do útrob nejrůznějších kamer či počítačů,“ uvedla manažerka projektu Lenka Weiserová.

Jednou z novinek je také expozice Mezinárodní výstavy LEGO® modelů Svět kostek, kterou Výstaviště Flora Olomouc chystá na letošní říjen. Malá ochutnávka tak proběhne už na této akci, budou zde k vidění například RC modely sestavené z této světoznámé stavebnice.

Na místě budou také modelářské dílny, návštěvníci si budou moci vyzkoušet lepení papírových modelů anebo práci s formelou používanou animátory při natáčení filmů.

Interaktivní výstava For Model začíná každý den vždy v 9 hodin ráno. V pátek a v sobotu bude otevřená do 18 hodin, v neděli pak do 17 hodin. Konat se bude v pavilonu A, v pavilonu E a také v jejich okolí.

Další články