Dnes:13°C

Zítra:11°C

Pátek 22.10. Sabina
Menu

Vyznání růžím o víkendu přilákalo do Rozária davy lidí

Vyznání růžím o víkendu přilákalo do Rozária davy lidí

foto: Výstaviště Flora

21. 06. 2021 - 12:00

S návštěvností sedmi tisíc návštěvníků během víkendové akce Vyznání růžím se chlubí Výstaviště Flora Olomouc. Tolik návštěvníků mělo podle statistik Flory navštívit od pátku 18. června do neděle 20. června olomoucké Rozárium. Letošní vyznání neslo podtitul Romantické.

Festival, který už se stal tradicí, pořádalo letos Výstaviště Flora v rámci programu Svátků města Olomouce.  
“Jsme velice rádi, že si k nám do olomouckého Rozária našlo cestu tolik lidí a děkujeme jim za návštěvu. Velké poděkování patří také všem, kteří se podíleli na přípravě letošního ročníku Vyznání růžím,” podotkla ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Letošní ročník byl provázený teplým letním počasím, na rozdíl od loňského roku, kdy pršelo. A tak návštěvníkům nic nebránilo v tom si vychutnat celý program i rozkvetlý prostor. 

“Profesionální čeští floristé při svém programu nechali návštěvníky nahlédnout do tajemství svého řemesla. Letos na Vyznání růžím dorazily mistryně svého oboru floristky Klára Franc Vavříková a Viola Zeithamlová a také známý florista Tamás Vígh. Jejich vystoupení byla zaměřená na romantické kytice,” popsala ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Tato trojice floristů vytvořila také úchvatné květinové expozice, jež po celou dobu akce i navzdory teplému počasí zdobily jedinečný areál Rozária.

“Návštěvníci pak v rámci programu využili také možnost vyrazit na komentované prohlídky samotného Rozária – unikátního více než tříhektarového areálu v ulici 17. listopadu, kde rostou přes tři tisíce růžových keřů, které reprezentují tři stovky domácích i světových odrůd,“ doplnil tiskový mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček.

Další články