Dnes:-0°C

Zítra:0°C

Pátek 17.1. Drahoslav
Menu

Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování vstoupil do svého čtrnáctého ročníku

Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování vstoupil do svého čtrnáctého ročníku

11. 01. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Na Welzlování se bude v lednu hlavně běhat. Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování vstoupil do svého čtrnáctého ročníku již v prvním týdnu nového roku. V druhé polovině ledna nabídne tradiční běh do zámecké brány, koncert v kostele sv. Barbory, výstavu fotografií v kině, krosový běh kolem Sázavy i recesi na Humenci.

Oblíbený běh do zámecké brány, určený pro závodníky od 1 do 99 let věku i jejich psí společníky, odstartuje v 10 hodin soboty 14. ledna na začátku serpentin pod zámkem. Prezence účastníků začne v prostorách vinného sklípku naproti sladovně již o půl desáté. Neobvyklý zážitek nabídne nejen milovníkům exotiky koncert vokálního uskupení Nsango malamu, který se uskuteční rovněž v sobotu 14. ledna od 16 hodin v kostele sv. Barbory. Česko - africká skupina zde zazpívá především africkou duchovní hudbu, ale i tradiční folklorní písně z Konga a Angoly. Ve středu 18. ledna se Welzlování vrátí do kina Retro, a to vernisáží výstavy autorských fotografií zábřežského cestovatele Vítězslava Vursta, na kterých zachytil svoje putování napříč Ázerbájdžánem.

,,Zajímavé snímky si budou moci návštěvníci prohlédnout při ochutnávce ázerbájdžánského čaje, kterým se tu hostí vzácné návštěvy. Řadu fotografií příchozí uvidí i na plátně v kinosále, což bude pozvánkou na cestovatelský maraton plánovaný na začátek února," přiblížil Zdeněk David. Také v letošním roce se příznivci sportovního vyžití, ale i dobré zábavy a recese mohou těšit na další populární závod - Welzlův kufr. Ten se uskuteční v sobotu 28. ledna. Po desáté hodině nejprve odstartují běžci všech věkových kategorií od restaurace Rafanda krosový běh a odpoledne budou tradiční nástrahy pořadatelů v podobě slivovice, špeku a tvarůžků překonávat účastníci recesistického běhu na kopci Humenec - všichni s kufrem a dospělí také s doutníkem. ,,Výsledky běžeckého závodu na Humenci většinou respektujeme, zvláštní ceny však udělujeme podle náhlého hnutí mysli. Většinou bývá udělena cena i tomu, kdo nejvěrněji napodobí Eskymo Welzla, plaketou by měl být oceněn i vítěz klání o nejlepší slivovici," uvedl za pořadatele Pavel Zubík.

-age-

0 komentářů

Další články