Dnes:1°C

Zítra:1°C

Sobota 25.1. Miloš
Menu

Matka chlapce pobodaného v parku: Ve Smetanových sadech se přepadá běžně, mám strach!

Matka chlapce pobodaného v parku: Ve Smetanových sadech se přepadá běžně, mám strach!

13. 02. 2019 - 00:00

Hanácký Večerník našel matku sedmnáctiletého chlapce, který byl 2. února večer pobodán ve Smetanových sadech. O okolnostech vyšetřování hovořit nechce a nesmí, přesto má co říci: především touží vyvrátit dezinformace, které se veřejně okolo případu objevily. A také apelovat na veřejnost, aby na státní i komunální orgány vyvíjela větší tlak k zajištění bezpečnosti ve městě. Identitu rodiny nezveřejňujeme.

Noha pobodaného chlapce. Kromě bodných ran jsou viditelné i rány řezné.

Co se vlastně stalo 2. února večer?

Můj syn měl spát u kamaráda a šli spolu parkem. Na okamžik mu kamarád někam zmizel a syn se šel zeptat poblíž stojící dvojice lidí, jestli kamaráda neviděli. Za to byl napaden. Bránil se, a vzápětí na něj vytáhli nůž a pobodali ho. Víc k tomu nemůžu říct, jsem vázána mlčenlivostí policii.

Na Hanácký Večerník jste se obrátila, protože?

Protože se kolem případu vyrojila celá řada nepravdivých informací, i z oficiálních zdrojů. Za prvé to klukovi ubližuje, protože velká část lidí v Olomouci stejně ví, že je to on. Za druhé proto, že mám pocit, že policie nevynakládá dost úsilí k tomu, aby pachatele dopadla a ti dva útočníci si zřejmě nadále chodí městem.

Co konkrétně bylo v médiích zkresleno?

Především příjezd sanitky, která dorazila až za dvacet minut. Přitom to je z nemocnice do parku kilometr. Na místě jsem byla první já. Dále se objevily spekulace, že si všechno udělal sám, což je nesmysl. Nemocnice také informovala veřejnost, že byl propuštěn, jenže kluk byl bezprostředně poté znovu hospitalizován na jednotce intenzivní péče.

V čem konkrétně spatřujete největší problém toho, že se to stalo?

Ptám se, proč v parku nechávají v noci sedět všelijaká individua, když tam dochází k napadení velmi často, což mi řekl lékař na urgentu. Mně bylo řečeno, že jsou parky prostě nebezpečné, a tečka. Jde mi tedy o to, aby měly lepší osvětlení, aby tam chodilo více policistů a aby tam někdo hlídal.

Máte strach?

Ano, protože mám více dětí, všichni máme nějaké děti, a já nechci, aby se to opakovalo. Chci vyburcovat veřejnost, aby vyvíjela mnohem větší tlak na státní i obecní orgány k větší míře zajišťování bezpečnosti, protože podobný útok se může opakovat dnes, zítra, kdykoli, i proto, že oba útočníci jsou zřejmě ještě na svobodě.

Vlastimil Blaťák

0 komentářů

Další články