MOCH Lobster

GENTLEMEN’S CLUB 2026 Podnikatelé překonali rekord a věnovali 680 tisíc korun

Podnikatelé překonali rekord a věnovali 680 tisíc korun

foto: OHK

24. 06. 2026 - 20:32

Výjimečný večer, rekordní štědrost a konkrétní pomoc. Gentlemen’s club 2026, pořádaný Okresní hospodářskou komorou Olomouc, přilákal přibližně dvě stě padesát hostů z řad podnikatelů, manažerů, představitelů veřejného života i dalších osobností regionu. Výsledkem je dosud nejvyšší výtěžek charitativní dražby v historii akce, 680 tisíc korun.

Zatímco v roce 2025 se podařilo vybrat tehdy rekordních 348 000 korun, letošní účastníci tuto hranici téměř zdvojnásobili. Celkem osm dražených položek vyneslo částku, která výrazně překonala očekávání organizátorů.

Největší část výtěžku, konkrétně 420 tisíc korun, směřuje na podporu výstavby Domu Ronalda McDonalda v areálu Fakultní nemocnice Olomouc. Zbývajících 260 tisíc korun pomůže dvěma konkrétním příběhům občanů z našeho regionu.

„Často se mluví o programu, hostech nebo atmosféře večera. To vše je samozřejmě důležité, ale není to cíl. Je to forma, prostředek. Gentlemen’s club nevznikl proto, abychom uspořádali další společenskou akci. Vznikl proto, abychom propojovali aktivní lidi z regionu, vytvářeli nové příležitosti, posilovali vztahy a současně dokázali pomáhat tam, kde je to potřeba. Letošní rekordní výsledek je důkazem, že tato filozofie funguje,“ uvedl ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc Radim Kašpar.

Hlavním hostem byl letos Tomáš Čupr, zakladatel společností Slevomat, DámeJídlo a Rohlik Group, který se s hosty podělil o zkušenosti s budováním úspěšných firem, inovacemi i budoucností umělé inteligence. Součástí večera bylo i společné sledování fotbalového utkání, přičemž mezi hosty nechyběly legendy Pavel Hapal, Marek Heinz a Zdeněk „Bob“ Zlámal.

Poděkování patří všem partnerům, dražitelům i hostům, kteří se do pomoci aktivně zapojili. Dík také kolegům z Radia Haná. Gentlemen’s club 2026 znovu potvrdil, že podnikatelé v regionu umí i pomáhat a nést společenskou odpovědnost.

Posláním Okresní hospodářské komory Olomouc je poskytovat podnikatelům a firmám celoročně kvalitní informační, poradenský, eventový a marketingový servis. Současně komora usiluje o udržitelné podnikatelské prostředí.

Další články