Zde může být vaše reklama.

Činnosti pro krácení času Zábava do karantény? Čtení, vaření i hraní her

Zábava do karantény? Čtení, vaření i hraní her

foto: Pixabay

23. 03. 2020 - 12:00

Během už týden trvající karantény lidé zjistili, že mají čas na spoustu věcí, na které jej předtím neměli. Sociální sítě se tak plní kromě zpráv o koronaviru příspěvky o tom, co lidé vaří, co zrovna čtou, jak se dá cvičit v domácnosti nebo na který film se právě dívají.

Činností, kterými se dá v povinné karanténě zabavit, existuje spousta. Některé z nich jsou vyloženě odpočinkové, u některých se člověk zapotí. Sepsali jsme pro vás pár tipů, kterým se můžete během pobytu uvnitř věnovat.

Přečtěte si knihu

Jednou z nejvíce zmiňovaných činností, kterým se dá v rámci povinné karantény věnovat, je čtení. Už měsíce vám na poličce u postele leží kniha, kterou byste si rádi přečetli, ale neměli jste na ni doteď čas? Tak teď už ho máte. Stačí si udělat pohodlí a začíst se.

Čas na filmy a seriály

Utíká vám díl za dílem oblibeného seriálu, chcete vidět filmy, které jste nestihli v kině? Teď je ta pravá chvíle, kdy můžete všechno dohnat! Připravte si gauč, rozdělejte popcorn, hlasitost na maximum a užijte si skvělý zážitek.

Vaření je sázka na jistotu

Oprašte kuchařku, kterou jste kdysi dostali od maminky, otevřete na náhodné stránce, pořiďte suroviny a dejte se do vaření. Pokud vás vaření baví, ale také pokud byste se v něm rádi zdokonalili, teď máte tu největší možnost. Zdeněk Pohlreich z vás nejspíš nebude, ale od Ládi Hrušky a Jirky Babici byste se dostat mohli.

Procvičujte mozek u her a vzdělávejte se sami

Máte někde vysoko na skříni uloženou krabici s deskovými hrami? Právě teď je ten nejvyšší čas na to si je zahrát. Pokud s vámi doteď nechtěl nikdo hrát, v současné chvíli už byste uspět mohli. Rozložte Člověče, nezlob se, vezměte do rukou karty a dejte si partičku.

Pokud jste se chtěli začít věnovat rozvoji svých dovedností, například tím, že se naučíte nový jazyk, máte k tomu příležitost. Na internetu existuje spousta aplikací, díky kterým učení bude snadné a rychlé. Tak do toho!

Domácí posilovna

Internet v posledních dnech od zavedení karantény ovládla videa o tom, jak se dá cvičit doma. Jste fitness guru a chození do fitka, spocené tělo a promočené ručníky vám chybí? Nezoufejte, cvičit se dá i doma. Najděte si cvičení, které vyhovuje přímo vám a dejte se do toho.

A co takhle jarní úklid?

Ano, už je to tak. Jarní úklid. Potřebujete umýt okna, vytřídit nepořádek a proměnit vaši klícku v nablyštěný svatostánek klidu a pohody? Dejte se do úklidu. Zabavíte tak tělo a uvolníte mysl.

Další články