Dnes:-0°C

Zítra:0°C

Pátek 17.1. Drahoslav
Menu

Dřevostavby v Olomouci přibývají jako houby po dešti.

Dřevostavby v Olomouci přibývají jako houby po dešti.

30. 04. 2019 - 15:00

Proč jsou dnes dřevostavby jednou z nejlepších možností k bydlení? Přinášejí řadu výhod, a to nejen obyvatelům, ale i celé společnosti a přírodě.

Rychlost výstavby hraje při stavbě domu zásadní úlohu. Chceme bydlet co nejdříve a často také potřebujeme nové bydlení, abychom nemuseli platit nájem i hypotéku současně. Hrubá stavba domu na bázi dřeva může být hotova během tří až osmi týdnů, hotový dům pak může být za tři měsíce – záleží samozřejmě na zvolené technologii, dobrém plánování, našich požadavcích a dohodě s realizační firmou. Ale i tak se jedná o rychlost, kterou při klasickém domu prostě nemáte.

Stěny dřevostavby mají i při srovnatelných tepelně technických parametrech menší tloušťku stěn než zdivo, což pro nás znamená více užitné plochy pro bydlení. A kdo by to nechtěl?

Koncept dřevostaveb si velmi rozumí s použitím přírodních materiálů, jako je například konopí, dřevovláknitá izolace, sláma, hlína, kaučuk, korek a další. Nesmíme zapomenout ani na samotné dřevo, nosná konstrukce totiž může být v interiéru přímo odhalená.

Naprostá paráda je, že k dřevostavbě můžete přidávat další prostor podobně jako lego, bez nějakého většího bourání. Díky suché výstavbě a lehkým prvkům dřevostavby totiž není problém rozšiřovat dům a měnit dispozici. Technologie dřevostaveb je mimořádně vhodná pro nástavby na stávající domy.

A poslední výhoda dřevostavby? Dřevostavby jsou šetrné k životnímu prostředí. Dřevo je přírodním materiálem a jako jediný stavební materiál má pasivní bilanci CO2, což znamená, že během své existence tohoto skleníkového plynu více absorbuje než vyprodukuje.

Za odbornou radu děkujeme tradičnímu dodavateli pro dřevostavby v Olomouci, firmě Dřevostavby-Flexidomy s.r.o.

Lukáš Blokša
Autor: Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články