Dnes:8°C

Zítra:12°C

Sobota 22.2. Petr
Menu

Fond pro olomoucké děti hledá donátory

Fond pro olomoucké děti hledá donátory

foto: archív

19. 08. 2019 - 13:00

Poosmé otevře na podzim radnice pro žáky základních škol a víceletých gymnázií Fond podpory olomouckým dětem. Tento Fond byl zřízen pro děti z nízkopříjmových rodin a napomáhá rodičům uhradit jejich ratolestem volnočasové aktivity, kroužky, školní nebo kulturní akce, pobyty na škole v přírodě, či přispět na školní lyžařský výcvik.

„Cílem je přispět k tomu, aby děti ze sociálně slabších rodin, nebyly vyčleňovány ze školních kolektivů a měly možnosti kvalitně trávit volný čas se svými vrstevníky,“ objasnil náměstek primátora Karel Konečný.

O existenci fondu se rodiče dozvídají i prostřednictvím škol. Od jeho založení se dočkalo podpory 86 dětí a vyplacená částka přesáhla 275 tisíc korun.

Rodičům, kteří budou mít zájem o podání žádosti, doporučujeme informovat se ve škole jejich dítěte během října, případně sledovat webové stránky města. O přidělení příspěvku rozhodne odborná komise.

Fond je nezávislý na rozpočtu města, které prostřednictvím oddělení hospodářského rozvoje oslovuje olomoucké firmy, aby do pomoci olomouckým dětem zapojily vlastní prostředky.

Vlastimil Blaťák
Autor: Vlastimil Blaťák

0 komentářů

Další články