Dnes:20°C

Zítra:24°C

Středa 3.6. Tamara
Menu

Získal zlato v Číně Hejtman ocenil profesionálního hasiče Michala Přecechtěla

Hejtman ocenil profesionálního hasiče Michala Přecechtěla

foto: Olomoucký kraj

23. 09. 2019 - 15:00

Za výjimečnou reprezentaci regionu na červnových Světových policejních a hasičských hrách v Číně ocenil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk profesionálního hasiče Michala Přecechtěla. Ten soutěžil v disciplínách TFA (Nejtvrdší hasič přežije) a získal dvě zlaté a dvě bronzové medaile.

Těší mě, že mohu Michalu Přecechtělovi osobně poděkovat za jeho reprezentaci kraje a potřást mu rukou – vzhledem k tom, v jak těžkém sportu uspěl, jsem trošku pochyboval, zda je to člověk z masa a kostí,“ zažertoval při předávání ocenění hejtman Okleštěk. 

Michal Přecechtěl získal jako jediný Čech individuální zlatou medaili v kategorii nad 40 let – a to za vítězství v náročném výběhu do 53. patra v dýchacím přístroji a zásahovém obleku.

Jsem vděčný za to, že mohu reprezentovat české hasiče. A nadšený z toho, že mohou sportovat při práci – samozřejmě po splnění všech služebních povinností,“ řekl Michal Přecechtěl.

K světovému prvenství přidal Přecechtěl ještě bronz v závodu družstev. Další zlatou medaili pak získal v kategorii družstev v závodu Ultimate Firefighter. Ve stejné soutěži navíc vybojoval individuální bronz.

Světových policejních a hasičských her se zúčastnilo jedenáct tisíc závodníků z osmašedesáti zemí, kteří se utkali v padesáti sportech.

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články