Neděle 12.7. Bořek
Menu

Hispanista Chalupa bude mít na Floře přednášku o Španělsku

Hispanista Chalupa bude mít na Floře přednášku o Španělsku

foto: Výstaviště Flora

10. 02. 2020 - 20:00

V rámci projektu „Co jsme se ve škole neučili, a přesto bychom chtěli vědět“ se v pondělí 24. února 2020 uskuteční v rekonstruované Oranžerii ve Smetanových sadech první z cyklu přednášek.

Při té první se setkáme s předním českým hispanistou doc. Jiřím Chalupou, který přednáší na  univerzitách v České republice, na Slovensku a ve Španělsku. S jeho jménem se někteří setkali při čtení knih, které pravidelně vydává.

Tentokrát se s ním vydáme na krátkou procházku dnešním Španělskem, zemí rychlovlaků i korupce v nejvyšších patrech společnosti. Zemí skvělých fotbalistů i chronické nezaměstnanosti. Zemí, kde se z městských aglomerací stávají evropské metropole, zatímco se venkov beznadějně vylidňuje. Zemí, kterou trápí fenomén tzv. Generace Nini i velmi vážné problémy s katalánským nacionalismem, jemuž věnujeme zasloužený prostor. A v neposlední řadě zemí, která se znovu vyrovnává s kontroverzní minulostí, i když se po celé dekády věřilo, že k definitivnímu a úspěšnému vyrovnání již kdysi došlo. Zemí, kde politická scéna v posledních několika letech doznala naprosto historických změn a stává se do jisté míry jakousi laboratoří Evropy.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

DATUM A ČAS KONÁNÍ: 24. 2. 2020, 18.00 hod.
MÍSTO KONÁNÍ: Oranžerie ve Smetanových sadech v Olomouci
VSTUPNÉ: zdarma

0 komentářů

Další články