jarní detox Jak očistit tělo a mysl

Jak očistit tělo a mysl

05. 05. 2019 - 16:38

Zimní období bývá plné melancholie a tučných jídel. Pro většinu z nás takto vypadalo období předešlých měsíců. Jak znovu získat elán a chuť do života a zároveň nastartovat organismus? Jarní únavu snadno zaženete detoxikací těla i mysli!

 

Zdravá strava

Zdravá a výživná jídla nejsou vůbec náročná na přípravu a můžete si je připravit v průběhu několika desítek minut. Samozřejmě nemusíte se bát drastické změny jídelníčku. Pro začátek můžete začít pouhým odlehčením vašeho starého jídelníčku – smažená jídla nahradíte vařenými nebo dušenými, vynecháte tučné potraviny a zařadíte více zeleniny a ovoce. Následně je dobré vyhýbat se průmyslově zpracovaným potravinám a soustředit se na přirozené potraviny v neutrální podobě, které jsou plné vitaminů a minerálů.  Také nesmíme zapomínat na pitný režim. Dostatečný příjem tekutin působí jako prevence proti bolesti hlavy či zácpě. Zejména vhodné jsou neslazené nápoje jako čistá nebo minerální voda, bylinné čaje nebo vodou ředěné ovocné či zeleninové šťávy.

 

Vitamin D

Vitamin D je vhodné doplnit zejména po zimních měsících, kdy jsme nebyli slunečnímu záření vystaveni. Vitamin D ovlivňuje vstřebávání vápníku, svalové kontrakce, nervovou soustavu a imunitní systém. Jeho nedostatek se projevuje únavou a náchylností k nemocem. Nemusíte však sahat po přípravcích z lékárny. Vitamin D se dá snadno doplnit vystavením kůže přímému slunečnímu záření. Obecně se považuje za prospěšné pobývat na slunci 20-30 min denně.

 

 

Očista šťávami

Tenhle typ očisty podpoří nastartování metabolismu a povzbudí zažívací soustavu. Očistné dny vás nakopnou vitamíny a minerály a vy se tak budete cítit lehčí, zdravější a energičtější. Očista nemusí trvat závratně dlouho, úplně stačí třeba 3 dny. Základem je kvalitní sezónní ovoce a zelenina a vhodný odšťavňovač. Denně je potřeba vypít 1-1,5 litru ovocných nebo zeleninových tekutin rozložených ve vícerých dávkách a 1,5-2 litry vody nebo neslazených bylinných čajů.

 

 

Digidetox

Technologie a aplikace nám mnohdy usnadňují život, avšak přináší také problémy se spánkem nebo naší psychikou. Zkuste si udělat den pro sebe bez mobilu nebo notebooku. Udělejte si čas na vaši oblíbenou knížku nebo časopis, vydejte se na výlet do přírody nebo se podívejte do lokální galerie. Určitě pomůže i to, když omezíte používaní mobilního telefonu bezprostředně po přebuzení a před spaním. Ráno tím nastavíte svou mysl na proaktivní vlnu a budete produktivnější, na druhou stranu večer budete mít kvalitnější spánek.

0 komentářů

Další články