Dnes:30°C

Zítra:29°C

Neděle 9.8. Roman
Menu

Kdo vyhraje krajskou cenu za životní prostředí? Hlasujte!

Kdo vyhraje krajskou cenu za životní prostředí? Hlasujte!
Předávání v loňském roce, ze Sluňákova.

foto: Archiv Olomouckého kraje

06. 07. 2020 - 09:00

Už od začátku července se mohou lidé zapojit do hlasování o tom, kdo získá Ceny Olomouckého kraje v oblasti životního prostředí. Na webových stránkách je na výběr ze spousty nominantů, kteří se v našem regionu zasloužili o ochranu přírody.

„Anketou chceme upozornit na spoustu věcí – třeba na to, že příroda naši pomoc potřebuje a my máme co napravovat. A hlasování má také zviditelnit ty, kteří naší krajině rozumí i pomáhají a zdůraznit, že to nedělají pro sebe, ale pro nás všechny, pro naše děti a vnoučata,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Právě z hejtmanovy iniciativy celý projekt vzešel. Vedení kraje chce tímto způsobem poděkovat jednotlivcům, spolkům i firmám, které například účelně hospodaří s vodou, vysazují zeleň nebo zlepšují nakládání s odpadem.

Letos jde už o druhý ročník prestižní ankety. Lidé mohou vybírat ze čtyř kategorií – udělena bude také Cena hejtmana za přínos v oblasti životního prostředí. Hlasování potrvá do neděle 23. srpna

Vyhlášení vítězů plánujeme na 10. září v prostorách Staré střelnice v Hranicích. Anketou chceme poděkovat hlavně lidem, kteří se nezištně snaží o to, aby se nám všem v kraji žilo lépe a zdravěji,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Milan Klimeš.

0 komentářů

Další články