Dnes:14°C

Zítra:17°C

Čtvrtek 28.5. Vilém
Menu

Které olomoucké kavárny a restaurace jsou stále tady?

Které olomoucké kavárny a restaurace jsou stále tady?

foto: Archiv redakce

07. 04. 2020 - 06:00

Většina z nás se zase těší na to, až si dá šálek kávy ve své oblíbené kavárně, nebo zajde s kolegy na oběd do oblíbené restaurace. V sesterském magazínu OL4you.cz jsme nedávno vytvořili seznam stále otevřených podniků v Olomouci a okolí. Po týdnu se k tématu i na Večerníku vracíme a vše jsme pro vás ještě pečlivě doplnili a aktualizovali.

Koncept Long Story Short se aktuálnímu dění přizpůsobil přímo blesku rychle! Musíme vám napsat o všem, co tam předvádějí. Hladové okno funguje v plném proudu – koupíte zde pořádný sendvič, polévku, kafe v pevné i tekuté podobě a skvělé pečivo z jejich pekárny. Do svého repertoáru zařadili také rozvoz. Rozvážkové menu se mění, obsahuje ale vždy domácí chleba, dvojctihodné koláče a mnoho velkých pokrmů od masitých po veganské. Vše pěkně vakuované. No a na závěr představíme úplnou pecku – pro celou rodinu v karanténě z Long Story Short vyplouvají vypečené kachny přímo na pekáči. S knedlíkem. Se zelím. A pivo k tomu! Nebo vás lákájí spíše čtyři pstruzi či pečené koleno? Objednávkový systém funguje na www.rozvoz-jidla-olomouc.cz nebo na 727 800 900.

My v redakci máme opravdu rádi sushi z FISHI SUSHI. Tak jsme si ho nechali dovézt až domů – a funguje to skvěle! Objednat si můžete také speciality z vedlejšího podniku FISHI SUSHI Udon & Bowls – nudle, saláty, poke bowls, wok pokrmy a od této středy také polévky! A takový Ramen na posílení imunity zní opravdu dobře. Jen upozorňujeme, že za dovážku zaplatíte pouze hotovostí. Mimo rozvozu nabízejí i take away prodej přímo na prodejně. Objednávat můžete na www.fishisushi.cz. PS: U srkání horké polévky si můžete na webu OL4you.cz přečíst životní příběh Michala, který vám polévku vařil! 

Mexické bistro Los Capolitos v Pavelčákové ulici každý den otevírá své okénko od 11:00 – 20:00 hodin, kde nabízí několik druhů zahraničních pokrmů, klidně i ve vegan verzi. Mimo to vám jídlo klidně dovezou domů. Objednávejte na čísle +420 737 978 686 nebo na www.damejidlo.cz.

Touhu po pořádném kafi vyřeší KIKAFE. K dispozici je vám jejich eshop www.shop.kikafe.cz. Z domova si zde navolíte vaše oblíbené zrno a klidně připíšete žádost o namletí. A pokud si doma kafe prostě nemáte jak udělat, sežene zde i mnoho produktů pro domácí přípravu kávy. A když by vám KIKAFE nestačilo, zahlédli jsme, že Jazz Fresh Café po Olomouci rozváží své zásoby skvělého zrna z berlínské pražírny Barn. A za super cenu! Stejně to funguje v KAFE JAK LUSK. Zkuste jim napsat na sociální sítě, určitě si vyberete.

Okénko
 má v Uhelné otevřené také Cà Phê District. Sympatická obsluha tady nabízí vietnamské jídlo take away nebo klidně také kafe do ruky. Jejich pokrmy dováží také www.damejidlo.cz. Moc doporučujeme jejich Bún bò Nam Bô. Dovolujeme si říct, že je nejlepší v Olomouci!

U asijského jídla zůstaneme. CÔDÔ rozváží polední menu, začínají o půl dvanácté. Nabídku jejich jídel najdete na facebookové stránce CÔDÔ Olomouc a objednávat můžete na telefonním čísle +420 608 342 181. A prý klidně stačí smskou!

Hodně nás baví tzv. žíznivé okénko vyhlášeného baru The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar.  Od 17 do 22 hodin si tady vyzvednete  nejrůznější pivní speciály a jiné alkoholické blaha za nižší cenu.

Dobré skutky pro své zákazníky dělá i pekařství Dalaman. Po Olomouci zdarma rozvážejí pečivo, mléčné výrobky v BIO kvalitě a třeba i vejce. O aktuální nabídce rozvozu je třeba si zavolat na telefonní číslo 737 108 604, nebo se informujte na facebookové stránce pekařství.

Ihned vedle Dalamanu se desítkami druhy ořechů a jiných dobrot pyšní Svět plodů. Ti sice okénko nemají, ale jejich eshop funguje na plné obrátky. Své zásilky si můžete od dneška objednat na osobní odběr do prodejny, která bude na pár dní otevřena od 30. 4. 2020.

Mrkový dort s karamelem, kombuchu, kafe od Candycane nebo skvělý oběd dovezou z velmi pěkného podniku Cokolif Kafárna. A pozor, někde jsme slyšeli, že jejich lívance s višněmi a bílou čokoládou fakt stojí za to.  Platit jde pouze hotově, objednávky vyřizujte na telefonním čísle 728 758 632. Celé menu rozvozu najdete na www.cokolif.cz

Coffee Library
 své sladkosti vozí do Fakultní nemocnice pro ty nejvíce potřebné. Pár dobrot určitě upečou i pro vás. Spustili totiž nový sladký eshop www.coffeelibrary.cz, kde si z domu jednoduše naklikáte všechno, na co máte zrovna chuť. Klidně jim zavolejte na 773 115 485 nebo napište na facebook kavárny.

Tleskáme také do Grygova. Z okénka Baru Hradlo si odnesete skvělou a křupavou pizzu (ten kdo ji měl, mi určitě dá za pravdu), kafe do kelímku z Papui-Nové Guinei od Kikafe nebo třeba kus cheesecaku. Jo a odnesete si odtud i nějaký kávový balíček. V týdnu mají otevřeno od 15 do 20 hodin, o víkendu od 11:30. Objednávky přijímají na telefonním čísle 775 317 333.

Špagety, polévku nebo i drink vám dají v okénku Špagetárny. A že nechcete chodit ven? Nevadí, všechno vám dovezou i domů. Objednávejte na telefonním čísle 604 359 676.

Od jedenácti do čtrnácti vám vydají v okénku Plánu B polední menu. Perfektní místo, odkud si vzít oběd do práce. No, a když se domluvíte s kolegy v kanceláři a bude vás pět, jídlo vám klidně dovezou zdarma. Objednávejte na telefonním čísle 773 046 454.

Z okénka otevřeného od 9:15 do 16:15 vám v Traffic Coffee vydají lahodné espresso či cappuccino, ale i nějaký ten balíček zrnka domů. A pokud nepatříte mezi kávomilce, odnesete si klidně i balení čaje z čajovny Kratochvíle. Pro akutní případy Traffic Coffee nabízí rozvoz kávového zrna až k vašim dveřím. Stačí napsat do zpráv na facebookové stránce kavárny. 

Lednice plné oroseného piva praskají ve švech v Pivním Ráji na Komenského 10. Zlatý mok vám prodají ve výdejním okénku od pondělí do pátku od 15 do 17 hodin, nebo ho dovezou do domovů v Olomouci a okolí při objednávce nad 500 Kč zdarma, jinak za padesát korun. Objednávky posílejte na facebook Pivního Ráje.

Podobně to zařídili v Muži přes palubu. Každý týden vyhlašují prodejní dny (vždy vyhlášené individuálně pro každý týden na facebooku obchodu) v okénku jejich prodejny od 15:00 do 18:00. Po šesté večerní se v autě i s pivem vydají na cestu do vašeho bytu. Nejeden pivní speciál objednávejte na facebooku Muže přes palubu či na telefonním čísle 737 686 170. Rozvoz platí pouze pro Olomouc a při objednávce nad 500 korun.

V domácí bulce je vždy nejlepší! Mluvíme o hamburgerech. A ideálně o těch z Bistro NO. Pořádný hambáč, klidně i s dvěma plátky masa, rozvážejí domů skoro celý den. Objednat ho můžete na www.street-foods.com nebo na telefonním čísle 605 230 540

Rozvoz do domova neléčí jen kávové abstinenční příznaky, ale i klidně i ty alkoholové. Na www.damedrinkolomouc.cz si vyberete z několika osvěžujících alko drinků ze známého olomouckého bar Koktejly & sny. Bloody Mary doma na gauči? Žádný problém.

Dobrý oběd nám dovezou i z Cafe New One. Objednávku si udělejte od 8:00 do 15:00 nebo klidně i den dopředu na telefonním čísle 731 592 200. Při platbě nad 500 korun máte dovoz dokonce zadarmo.

Na platformě Dáme jídlo jede také Hany BITE, oblíbená vaflárna v centru Olomouce. Sladkou i slanou vafli si klidně vyzvedněte přímo v okénku prodejny ve Ztracené ulici.

Grill Pub Pod Lipami
 rozváží svá obědová menu do domu nebo klidně do firmy. Objednávat doporučují mezi 8 až 10 ranní na telefonním čísle 585 415 483 nebo na emailu grillpubpodlipami@gmail.com. A pozor! Současně rozjeli svůj eshop s hromadou výborných produktů, surovin a jiných specialit. Všechny podmínky najdete na www.podlipami.info/e-shop

Trochu jiný a lehčí oběd vytvářejí v Café na cucky. A dokonce ho dovezou! V celkovém menu najdete polévku, sendvič nebo tortillu a něco dobrého. Objednávky přijímají pomocí online formuláře, který najdete na facebokové stránce Café na cucky.

Pizzu, špagety nebo třeba nudle z mákem dovážejí z Pizza Pollo. Dovážejí jak polední menu, tak pokrmy ze stálého jídelníčku. A pokud to máte kousek, dobroty vám vydají z okénka přímo v restauraci. Celou nabídku najdete na www.ristorantepollo.cz, objednávku můžete také udělat na telefonním čísle 608 404 608.

Nakonec pár dalších tipů: slyšeli jsme o rozvozu masny Jan Šesťák, o výdejním okénku Cafe Delux v Zeyerově ulici, zmrzlině do krabičky ze Zmrzlinária Café Centro nebo prodeji kávových balíčků v Henri Café. A pozor, Trouble Café chystá svůj nový eshop! Po Olomouci najdete určitě mnoho dalších odhodlaných prodejců, kteří bojují, co jen můžou, aby uživili svůj podnik a zároveň vám mohli dopřát něco dobrého. Nezapomeňte ani na ty, kteří rozvážejí díky službě Dáme jídlo.
Veronika Jínová

0 komentářů

Další články