Cocktail Bar USA - Slavíme 20 let 31. 8. 2019

Dnes:28°C

Zítra:28°C

Neděle 18.8. Helena
Menu

Nadace Bezpečná Olomouc letos slaví svoje čtvrtstoletí

Nadace Bezpečná Olomouc letos slaví svoje čtvrtstoletí

11. 06. 2019 - 11:00

Pětadvacet let už uplynulo od založení Nadace Bezpečná Olomouc. Jedinečný projekt, který v České republice nemá co do rozsahu a doby kontinuálního trvání obdoby, chystá na podzim letošního roku slavnostní narozeninový večer.

„Jsem hrdý, že se nadace založila a udržela při životě,“ říká dnes Ivan Langer, který za nadací stojí. V úvodních letech své existence se nadace věnovala ponejvíce materiální a technické vybavenosti městské policie a republikové policie, postupem času se její zaměření mírně proměnilo. „Byla to taková kouzelná doba, kdy jsme pro policisty sehnali třeba kopírku a ono to vyvolalo obrovské nadšení,“ říká dnes Langer.

Časem se poslání nadace mírně změnilo
Postupem času se nadace zaměřila spíše na prevenci a na projekt Bezpečná cesta do školy, letošní ročník výtvarné soutěže pro žáky mateřských a základních škol byl v pořadí už čtrnáctý. Nadace se snaží popularizovat složky Integrovaného záchranného systému, její nčinnost je také v poslední době obohacena o festival volnočasových aktivit. Na letošní podzim se plánuje velký společenský večer na oslavu čtvrtstoletí existence nadace, na kterém budou všechny záslužné skutky za celých 25 let připomenuty.

Vlastimil Blaťák
Autor: Vlastimil Blaťák

0 komentářů

Další články