Dnes:6°C

Zítra:9°C

Pátek 16.4. Irena
Menu

Nové jméno Plecharény i bourání Gorazda. Co se děje v Olomouci?

Nové jméno Plecharény i bourání Gorazda. Co se děje v Olomouci?

foto: Archiv HV, další fotky archiv UP

01. 04. 2021 - 13:15

Pro Olomoučany je dnes den plný šokujících překvapení i zajímavých zjištění. Obyvatelé hanácké metropole si zvykli, že se město v posledních letech mění, poslední oznámené přeměny se však řadí k těm nejradikálnějším.

První šok způsobili mezi svými fanoušky olomoučtí Kohouti. Ikonická Plecharéna, která má v blízké budoucnosti projít opravou střechy, mění svůj název. Na svém webu to oznámil přímo klub.

"Stadion, jenž byl vybudován už v roce 1948, změní svůj oficiální název na OLOMOUCKÁ STODOLA. S tímto označením se v minulosti už několikrát setkal v různých sarkastických smyslech, teď však vyhoví části veřejnosti a opravdu se takto jmenovat začne," stojí v oficiálním prohlášení na webu klubu.

Aby toho nebylo málo, olomoučtí fanoušci hokeje nejsou jedinými, kdo se musí připravit na velké změny.

Nový chrám si budou muset najít pravoslavní věřící, kteří chodí ke Gorazdovi. Chrám má totiž podle informací, které se objevily na sociálních sítích věnujících se Olomouci, ustoupit plánované stavbě kruhového objezdu, na který bude připojena odbočka tramvaje. Ta bude v budoucnu vést až do Černovíra. Demolice by podle všech dostupných informací měla začít ještě letos. Informaci na svém facebooku dnes sdílel také Dopravní podnik města Olomouce.

Se svým vlastním šokujícím oznámením dnes přišel také UPoint, obchod Univerzity Palackého. Univerzita ani při distanční výuce nezapomíná na své studenty a k bližícím se zkouškám připravila speciální oblečení, které je pohodlné i seriozní. A tak univerzitní obchod přišel s úžasným řešením. Na výsledek se můžete podívat ve fotogalerii.

Gratulujeme vám. Pokud jste dočetli až sem, jistě už víte, že jde ze strany nás i různých olomouckých institucí, organizací a firem o aprílové žertíky. Neberte se dnes tak vážně a bavte se!

Další články