Dnes:16°C

Zítra:16°C

Čtvrtek 28.5. Vilém
Menu

Trvanlivé potraviny Olomoucká charita vyhlásila potravinovou sbírku

Olomoucká charita vyhlásila potravinovou sbírku

foto: Archiv

22. 05. 2020 - 06:00

Charita Olomouc právě dnes spouští sbírku Krajíc chleba pro chudé. Sbírka potrvá do 7. června v olomouckém hypermarketu Globus, dalším sběrným místem bude prodejna Dobrodruhá. Výtěžek sbírky Charita využije na přímou potravinovou pomoc ve formě potravinových balíčků pro osoby ohrožené chudobou a na přípravu teplé stravy pro lidi bez domova.

Sbírka Krajíc chleba pro chudé je dlouhotrvající potravinovou sbírkou. Lidé do ní mohou celoročně finančně přispívat a nosit trvanlivé potraviny do obchůdku Dobrodruhá na Wurmově 5. Charita sbírku propaguje během roku vždy v určitých ročních obdobích především podle toho, kterých potravin se pro služby nedostává.

„V této době sbírku vyhlašujeme především z důvodu zrušení jarní Sbírky potravin v důsledku pandemie koronaviru. Tato sbírka je pro nás jedním z hlavních zdrojů potravinové pomoci, který nyní citelně chybí,“ vysvětluje Filip Holík, koordinátor Centra dobrovolnictví a materiální pomoci.

Od 22. května do 7. června se sbírka uskuteční v hypermarketu Globus Olomouc. Lidé mohou ke svému nákupu přidat trvanlivé potraviny a za pokladnami je vložit do sběrného boxu u informací obchodu. Přispět lze také finančně na účet 107-8921490207/0100.

Charita Olomouc se obrací na veřejnost s prosbou o dar trvanlivých potravin.

„Od pondělí do pátku vaříme v kuchyni nízkoprahového denního centra polévky pro lidi bez domova. Letos jsme také nově začali vařit obědy pro nemocné klienty Domova Sv. Anežky,“ přibližuje Filip Holík a dodává: „Využijeme zejména luštěniny, olej, těstoviny, rýži, masové a rybí konzervy, rajčatový protlak a další trvanlivé potraviny.“

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články