Dnes:-2°C

Zítra:3°C

Úterý 18.1. Vladislav
Menu

Olomoucká zoo počítá zvířata. Zapojit se můžete i vy!

Olomoucká zoo počítá zvířata. Zapojit se můžete i vy!

foto: Lukáš Blokša

07. 01. 2022 - 07:07

Na konci každého roku probíhá v olomoucké zoologické zahradě na Svatém Kopečku inventura. A tu si teď, po novém roce, mohou vyzkoušet i návštěvníci. A přitom mohou i něco vyhrát. Počítat ale musí přesně, aby čísla souhlasila.

„Práci sčítacích komisařů si mohou v době od 3. 1. do 14. 2. 2022 vyzkoušet i návštěvníci. V těchto zimních měsících se tradiční Zooinventurou baví téměř všichni příchozí. Počítejte tak, ať se vaše a naše čísla shodují, abychom nenabyli dojmu, že nám někdo ze zvířat zahradu opustil, nebo do ní potajmu přišel,“ nabádá Milan Kořínek z marketingového oddělení. Ten si v nejtěžších chvílích při počítání pomáhá fotoaparátem.

Počítá se každý

Pro návštěvníky to bude úkol nelehký, hodit se bude znalost matematiky, dobrý odhad a notná dávka štěstí. Zvířata totiž neposedí, neodpoví a samotné sčítání tak nemusí být úplná legrace.

"V rámci Zooinventury necháváme počítat ta zvířata, která jsou spočitatelná pouhopouhým pohledem. Návštěvníci se tedy nemusí obávat, že by museli vstupovat přímo do výběhů. Například u lvů by se počet za osobní účasti zjišťoval krátce. Speciálně u kotulů, kteří jsou značně prchliví, přejeme, ať se sčítací komisaři doberou správných odpovědí," prozradila mluvčí zahrady Iveta Gronská.

Vezměte si lístek, odpovězte na otázky a vyhrajte

Na pokladně zoo si při příchodu do zahrady stačí vyzvednout hlasovací lístek Zooinventury, na němž budou veškeré potřebné údaje a soutěžní otázky.

"Při odchodu ze zoo ho nezapomeňte odevzdat do boxu u východu. Zajímavé ceny pro nejpřesnější komisaře nemohou chybět," dodala Gronská.

Další články