Dnes:18°C

Zítra:23°C

Sobota 25.9. Zlata
Menu

Olomoucká zoo vyhlásila soutěž o nejhezčí fotku. Zúčastníte se?

Olomoucká zoo vyhlásila soutěž o nejhezčí fotku. Zúčastníte se?

foto: Archiv Zoo Olomouc

28. 07. 2021 - 17:34

Olomoucká zoologická zahrada vyhrála fotografickou soutěž, do které se můžete zapojit během celých letních prázdnin. Zoo hledá obrazy, okamžiky, příběhy zažité v olomoucké zoo, které stačí poslat a vyhrát pěkné ceny. 6. září zveřejní odborná porota nejvydařenější snímky, z nichž bude široká veřejnost až do 26. září vybírat ty nejlepší.

„Vybraný snímek je potřeba zaslat na adresu marketing@zoo-olomouc.cz společně s kopií vstupenky. Od 6. 9. se na facebookové stránce Zoo Olomouc spustí hlasování ve prospěch pětice nejúspěšnějších fotografů,“ upřesňuje za marketingové oddělení Mgr. Pavel Javůrek.

Jaké jsou podmínky soutěže?

Cílem soutěže je vybrat nejzdařilejší fotografii z olomoucké zoo, pořízenou v Zoo Olomouc od 1. července do 31. srpna 2021. Jeden soutěžící může zaregistrovat maximálně 1 fotografii.

"Fotografie musí být autorským dílem. Podmínkou zařazení do soutěže je zakoupení vstupenky v tomto období a zaslání fotokopie či scanu její rubové strany s vytištěným datem společně se soutěžní fotografií na email marketing@zoo-olomouc.cz," upozornila mluvčí zahrady Iveta Gronská.

Jaké jsou technické parametry?

Soutěžící zasílají fotografie pouze v elektronické podobě ve formátu JPG (jpeg). Ořez a poměr stran fotografie není omezen, ale je nutné dodržet rozměr nejdelší strany fotografie, která musí být minimálněně 1500 pixelů. Každá fotografie musí obsahovat i její název. Fotografie nesmí být dodatečně obsahově upravovány (především vkopírováním jiných obrazů, vkládanými texty, různými rámečky) či jinak počítačově pozměněny. Povoleny jsou jen základní úpravy (úprava histogramu, kontrastu, jasu, doostření, drobné retuše atd.).

Fotografie musí také obsahovat originální tabulku exif (informace o fotografii automaticky ukládané digitálním fotoaparátem).

Co získá vítěz?

Pět fotografů, jejichž snímky obdrží nejvíce hlasů, získají věcné ceny. Výsledky zveřejní následující týden Facebook, webové stránky Zoo Olomouc a rovněž internetový časopis ORYX. Hlavní cenou je poukaz na zážitkový program „Zoo zadními vrátky“ pro jednu osobu a doprovod.

Další články