Neděle 12.7. Bořek
Menu

Slavnostní vyhlášení Petra Pohořská se stala podnikatelkou roku Olomouckého kraje

Petra Pohořská se stala podnikatelkou roku Olomouckého kraje

foto: Olomoucký kraj

14. 02. 2020 - 12:00

První ženskou vítězkou ankety Podnikatel roku Olomouckého kraje se stala Petra Pohořská, spolumajitelka a provozní ředitelka společnosti ABO valve. Svůj titul převzala ve čtvrtek 13. února během slavnostního vyhlášení výsledků krajského kola této celostátní ankety. Cenu jí předal hejtman Ladislav Okleštěk a náměstek Pavel Šoltys.

„Jsme rodinná firma, takže toto ocenění patří nám všem. Myslím si, že jednou z důležitých věcí, které vedou k úspěchu, je cílevědomost jít si za svým, mít vizi a odvahu tuto vizi zrealizovat,“ řekla během vyhlášení výsledků Petra Pohořská.

ABO valve se zabývá výrobou armatur a klapek pro průmyslové použití. Společnosti se daří v Česku,  expanduje také do zahraničí. Pobočky má například v Německu, Rusku, Číně a v Singapuru.

„Soutěž o nejlepšího podnikatele podporuje Olomoucký kraj z mnoha důvodů. Jedním z nich je nejen snaha o rozvoj podnikatelského prostředí, ale také propagace našeho regionu ve světe. A zahraniční aktivity společnosti ABO valve jsou toho krásným příkladem,“ dodal hejtman Okleštěk.

V roce 2015 firma investovala do výrobního závodu v Olomouci – Chomoutově 40 miliónů korun. Pětaosmdesát procent tržeb získává ze zahraničí.

„Porota velmi ocenila houževnatost, pracovitost i odhodlání, s nímž se paní Pohořská prosadila v technickém oboru, kde ženy často nevidíme. Držím jí palce i v celorepublikovém klání, jehož výsledky se dozvíme 3. března při slavnostním galavečeru na pražském Žofíně,“ prozradila Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY Podnikatel roku v České republice.

0 komentářů

Další články