Dnes:13°C

Zítra:10°C

Pátek 22.10. Sabina
Menu

Regionální piva uspěla v celosvětové soutěži

Regionální piva uspěla v celosvětové soutěži
Luděk Reichl, sládek Pivovaru Holba

foto: Archiv Omnimedia

31. 08. 2021 - 09:42

Nejlepší ležák České republiky. Tak přesně tímto titulem se může nově chlubit Šerák od Holby. Ten se stal nejlepším pivem České republiky (country winner) v nejobsazovanější kategorii ležáků v prestižní mezinárodní soutěži World Beer Awards 2021. Díky vítězství teď bude bojovat o celosvětový úspěch. Výjimečnost regionálních piv potvrdila také další 3 stříbrná a 2 bronzová ocenění, která získaly pivovary Litovel a Zubr.

Holba Šerák, jedenáctka, potvrdila své kvality a ocenění v kategorii ležáků si zasloužila. Díky tomu se bude moct poměřit s vítězi v dalších státech. Výsledky budou vyhlášené 9. září 2021.

„Ležák českého typu je považován za nejoblíbenější pivo na světě, a tak se právě v této kategorii na všech mezinárodních pivních soutěžích sejde nejsilnější konkurence. Jakýkoli úspěch je pak o to cennější a máme z něj radost. Letos o to větší, protože naše cesta soutěží ještě nekončí. Ve druhém kole máme šanci ukázat, že nejlepší pivo na světě se vaří v Hanušovicích,“ komentoval úspěch Luděk Reichl, sládek pivovaru Holba.

Kromě vítěze země, Holby Šerák, dosáhla velkého úspěchu také další česká piva Litovel a Zubr ze skupiny Pivovary CZ Group. Stříbrná umístění získala piva Litovel Černý Citron v kategorii Fruit & Vegetable Flavoured beer, Zubr Gold v kategorii Czech-style Pale Lager a také Zubr Grand v kategorii Czech-style Pale Lager. Bronzové příčky obsadily Litovel Moravan v kategorii Czech-style Pale Lager a Litovel Premium Dark v kategorii Dark Lager.

Díky dosaženým úspěchům se opět potvrdilo, že Holba, Litovel i Zubr patří dlouhodobě mezi nejvíce oceňovaná piva v České republice.

Další články