Dnes:23°C

Zítra:24°C

Úterý 22.9. Darina
Menu

Studenti Slovanu zvítězili v konkurenci dvanácti týmů

Studenti Slovanu zvítězili v konkurenci dvanácti týmů

foto: Archiv

09. 02. 2020 - 15:00

Dvanáct nejlepších středoškolských týmů z Česka se utkalo na Fakultě strojního inženýrství v soutěži Roboti@FSI. Vítězství si odnesli studenti Slovanského gymnázia Olomouc, který se ve složení Jan Navara, Milan Skula, Tomáš Mráka a Tomáš Pospíšil zúčastnili soutěže už po druhé.

Letos museli soutěžící připravit robota na závod v hipodromu.„Úkolem robotů bylo ujet ve stanovený čas co nejvíce okruhů. Protože závodí čtyři roboty současně, bylo jejich dalším úkolem znemožňovat jízdu ostatním. Tedy využívat senzory robotu, aby toho druhého například převrhnul nebo odstrčil,“ popsal princip soutěžního úkolu jeden z organizátorů Martin Appel z Mechatronické laboratoře FSI. 


Robota studenti sestavili ze stavebnice LEGO Mindstroms NXT a tvořili ho pět hodin. V náročném souboji nakonec zvítězil tým Overpressure z olomouckého Slovanského gymnázia. „Zúčastnili jsme se už loni, to jsme byli poslední. Náš robot po pěti hodinách programování neujel ani 10 centimetrů. Poučili jsme se z chyb a letos jsme první.“ zhodnotil kapitán týmu Tomáš.

0 komentářů

Další články