Zde může být vaše reklama.

Šantovka star(t)s Tento týden o muži, který vyměnil kuchařský nůž za dláto

Tento týden o muži, který vyměnil kuchařský nůž za dláto

foto: santovka.cz

24. 06. 2022 - 13:59

Rok 2020 byl kvůli covidovým restrikcím pro mnoho lidí silným šokem, který mnohdy přinesl změnu jejich životního poslání. Řada odvětví se totiž dostávala do krize, kdy nebylo vůbec jasné, jakou budoucnost před sebou dále mají. To je přesně příběh zlínského rodáka Davida Brady, který 10 let pracoval v Tyrolských alpách jako kuchař a v posledních letech dokonce jako šéfkuchař zdejšího hotelu. Gastronomie se však dostala celosvětově do velkých problémů a David se rozhodl vrátit se ženou z Rakouska zpět domů do Zlína s nejasnými vyhlídkami na to, kdy se gastronomie zase vrátí do normálu. Doba karantény a toulky přírodou mu však přinesly myšlenku – zaměřit se na práci se dřevem, což bylo jeho mnohaletou vášní. Tak vznikl úspěšný start-upový projekt BRANDWOOD, který tento týden sklízí v Šantovce nadšené reakce.

Začal svícny, štokrlaty, verpánky a stoličkami. Své výrobky rozdával s radostí, že se jeho přátelům líbí. To jej následně vedlo k myšlence, že jednou, až bude mít čas a volnost, nebude špatné se na své hobby více zaměřit. Dominantou jeho tvorby se stalo naturální dřevo opracované ručně, bez pomoci hřebíků a jiných materiálů. K tomu všemu přidal i kámen, který vnímá jako skvělý dekorační doplněk.

Výsledky jeho dlouholeté vášně si získávají stále více a více fanoušků. Jinak tomu není ani v Olomouci. Autor tento týden až do neděle vystavuje své produkty v prodejně Šantovka star(t)s nacházející se v prvním patře obchodního centra Galerie Šantovka. Návštěvníci zde mají možnost zhlédnout jeho umělecké dekorační a praktická díla.

Umělecký designer na základě svých zkušeností radí, aby si každý šel za svými sny. „Ten jeho sen se nyní zhmotňuje. Jsme rádi, že v Šantovka star(t)s můžeme pomoci tak talentovaným lidem, kteří se na své cestě nevzdávají,“ říká Eva Sovová, koordinátorka projektu pomáhající start-upům.

O projektu Šantovka star(t)s

Projekt pomáhá startupům, řemeslníkům, studentům, umělcům a všem, kteří přicházejí s originálními nápady. Prostor, ležící v prvním patře obchodního centra Galerie Šantovka, je otevřený všem nejrůznějším záměrům, produktům i uměleckým dílům. V moderně pojatém showroomu je připraveno zázemí pro prezentaci, která nemá téměř žádné limity. Týden, co týden prezentuje obchodní centrum informace o vycházejících hvězdách, ať už prostřednictvím virtuálního světa, přímo v prostorách nákupního centra. Šantovka Star(t)s je ale i místem pro setkávání se všech, co začínají se svými nápady pronikat do světa businessu a chtějí si vzájemně předávat cenné zkušenosti nebo své vize spojit i s někým dalším.

Informace o dalších start-up projektech naleznete na www.santovkastarts.cz.

Další články