Dnes:6°C

Zítra:9°C

Pátek 16.4. Irena
Menu

Třetí hvězda se objevila, tentokrát u zoologické zahrady

Třetí hvězda se objevila, tentokrát u zoologické zahrady

foto: Archiv redakce

02. 12. 2020 - 16:55

Poslední listopadový den před vchodem do ZOO přistála hvězda. Jedná se v o pořadí třetí hvězdu, které se v Olomouci začaly záhadně objevovat. Samy o sobě hvězdy na sociálních sítích říkají: „Je nás šest hvězd s posláním a budeme se rozsvěcovat během Adventu po Olomouci tam, kde je třeba zázraku.“

Třetí hvězda uvádí, že nese jméno Přátelství a přistála v Zoo proto, neboť ji bylo smutno z toho, že před rokem ZOO ublížila vichřice a letos koronavirus připravil zoologickou zahradu o veškeré návštěvníky. Hvězda se tak rozsvítila na znamení přátelství k lidem, zvířatům a přírodě.

Vyslala svůj kouzelný svit lidem dobré vůle posílený silou adventního času a hned v pondělí ZOO obdržela návštěvu. Známý michelinský kuchař Roman Paulus a restaurace Lobster vyslyšeli volání hvězdy a do ZOO přinesli zaměstnancům vánoční menu a cukroví a zvířátkům jablíčka.

„Chtěli jsme podpořit a potěšit naše přátele v této nelehké době a vyslyšet tak hvězdu přátelství, která pro nás znamená sounáležitost v době, která nám všem nepřeje, řekl známý šéfkuchař Roman Paulus.

Na příchod hvězdy se můžete podívat zde.

Hvězda tak splnila své poselství a bude moci předat vládu své čtvrté sestře. Kde se asi objeví příště a co přinese?   

 

Další články