Sobota 4.7. Prokop
Menu

Univerzita hostila konferenci Moderní veřejná správa 2019

Univerzita hostila konferenci Moderní veřejná správa 2019

21. 05. 2019 - 15:00

Na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se 16. a 17. května konal čtvrtý ročník konference Moderní veřejná správa, kterou pořádá sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy pod záštitou náměstka ministra vnitra Petra Mlsny. Letošního ročníku konference se zúčastnilo zhruba 350 návštěvníků a 60 řečníků

Konferenci zahájili olomoucký primátor Miroslav Žbánek, děkanka pedagogické fakulty Libuše Ludíková, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petr Mlsna, Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR, Radim Sršeň, 2. místopředseda Sdružení místních samospráv ČR a Miroslav Mocek z Asociace krajů ČR.

První bod programu se věnoval novinkám ve veřejné správě a také tomu, jak funguje příprava přechodu veřejné správy v Německu a Rakousku do digitálního věku. Odpolední program probíhal hned ve třech sálech. V první se představovaly legislativní novinky v oblasti veřejné správy, ve druhém sále probíhala 14. Národní konference kvality ve veřejné správě a sál tři byl věnovaný eGovernmentu, o kterém mluvili zástupci odboru eGovernmentu Ministerstva vnitra. Po něm následoval diskusní odborný panel o roli metropolitních oblastí ve veřejné správě. 

Druhý den byly v sále jedna představené aktuální otázky rozvoje veřejné správy, který sestavil David Sláma, ředitel odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy a ve kterém byl velký prostor věnovaný koncepci Klientsky orientovaná veřejná správa 2030.

V sále dva probíhal workshop s oceněnými v rámci Cen ministerstva vnitra. Hned šestka oceněných měst, mezi nimi například Břeclav a Valašské Klobouky, používá v rámci veřejné správy a souvisejícího procesního řízení systémy olomoucké firmy ATTIS Consulting, jejíž zástupci taktéž v rámci programu konference na téma efektivního řízení vystoupili.

 

0 komentářů

Další články