Dnes:19°C

Zítra:19°C

Pondělí 21.10. Brigita
Menu

V Mohelnici otevřeli nové komunitní centrum

V Mohelnici otevřeli nové komunitní centrum

07. 07. 2019 - 06:00

V Mohelnici bylo otevřeno nové Rodinné a mateřské centrum Mohelníček, v němž dochází právě k žádoucímu propojování mladé a starší generace. Zázemím i skladbou aktivit je tohle komunitní místo jako stvořené pro rodiče, děti a seniory, každý si tu najde to svoje.

Kdysi v něm krátce žil spisovatel Antal Stašek, dnes slouží několika generacím od dětí po seniory. Mohelníček se snaží aktivovat klasickou rodinu, kde rodiče a děti tráví čas společně a je jedno, jestli je to u sportu, u kreativního tvoření, hudby nebo cvičení. Obsah by měl být v protikladu toho, jak dneska děti zvlášť a rodiče zvlášť konzumují svůj volný čas s mobily, internetem či mobilními aplikacemi. Ne, že by to byl úplný nesmysl, jenže času stráveného v digitálním světě je v posledních letech zkrátka moc.

Prostory jsou po náročné rekonstrukci,akce střídá akci
Kromě toho je v rámci centra také aktivní skautský oddíl, probíhají zde kurzy angličtiny pro nejmenší, dostupné jsou i oblíbené lekce cvičení. Prostory, v nichž nyní centrum Mohelníček sídlí, prodělaly na jaře náročnou rekonstrukci, finišovalo se doslova na poslední chvíli. Otevřeli teprve před několika týdny, během této doby už ale stačili zorganizovat nespoičet akcí pro širokou veřejnost, od cvičení, přes kurzy vaření, až po výrobu barefoot sandálů.

Vlastimil Blaťák
Autor: Vlastimil Blaťák

0 komentářů

Další články