Zde může být vaše reklama.

Věděcká knihovna Olomouc přijímá knihy

Věděcká knihovna Olomouc přijímá knihy

foto: Olomoucký kraj

04. 03. 2020 - 12:00

Máte doma knihy, které pouze leží v policích a sedá na ně prach? Potřebujete místo na nové svazky, ale nechcete ty staré jen tak vyhodit? Teď máte možnost nepotřebnou literaturu zužitkovat. V rámci celostátní akce Březen – měsíc čtenářů totiž Vědecká knihovna v Olomouci vyhlašuje veřejnou sbírku knih, které se stanou součástí výzdoby nového foyer přístavby mezi červeným kostelem a budovou ředitelství.

Knihy mohou lidé nosit po celý měsíc březen v maximálním počtu dvaceti kusů. Vítány jsou zejména staré publikace se zažloutlými stránkami. Překážkou ale nejsou ani stránky bílé nebo jinak barevně upravené. Pokud jde o rozměry, tak podmínkou je výška 20–32 a šířka 10–21 centimetrů. Tloušťka svazku by pak měla být minimálně jeden centimetr,“ sdělila ředitelka Vědecké knihovny v Olomouci Iveta Tichá. 

Sběrné místo bude ve vrátnici hlavní budovy vědecké knihovny. Lidé by sem měli nosit knihy se zachovalou vazbou i deskami. Je také třeba, aby svazky nebyly navlhlé nebo plesnivé.

Se stěnou, kterou budou tvořit staré knihy, počítá architektonický návrh přístavby červeného kostela. V něm nově vznikne místo pro koncerty, výstavy nebo kavárnu. Investice vyjde kraj na více než 100 miliónů korun,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast kultury Petr Vrána.

Další články