Zde může být vaše reklama.

Vědecká knihovna zpřístupní své knihy on-line zdarma

Vědecká knihovna zpřístupní své knihy on-line zdarma

foto: Archiv redakce

27. 03. 2020 - 12:00

Nakladatelský dům GRADA se společně s partnerskými nakladateli rozhodli poskytnout v současné krizové situaci do konce dubna 2020 registrovaným čtenářům Vědecké knihovny v Olomouci přístup ke svým elektronickým publikacím zdarma, a to prostřednictvím platformy on-line knihovny BOOKPORT.

Službu BOOKPORT spustila knihovna začátkem tohoto roku a nabízí přes ni čtenářům přístup do vybraných elektronických knih z nakladatelství Grada, Portál, Galén, Jota, Práh, Karolinum, Masarykova univerzita, Epocha a dalších. S ohledem na uzavření knihovny je platforma BOOKPORT ideálním nástrojem jak díla nakladatelů jednoduše, rychle a pohodlně zpřístupnit. Vedle odborné literatury ke studiu se mohou uživatelé uvolnit také při čtení beletrie, či jiné zájmové literatury. Platforma umožňuje neomezené čtení knih kdykoliv a kdekoliv, tedy jak na počítači, tak off-line v mobilní aplikaci. Aktuálně služba nabízí přes 5 200 titulů a stále se rozšiřuje.

Knihovna je tak další institucí, která tento přístup získala. Bezplatný přístup již mohou využít statisíce studentů z Karlovy univerzity v Praze, Masarykovy univerzity v Brně či Univerzity Palackého v Olomouci, které byl přístup v rámci této aktivity bezplatně rozšířen do všech oborů.

Služba je dostupná pro registrované čtenáře na webu BOOKPORTU. Bližší informace a způsob přihlášení najdete na stránkách Vědecké knihovny Olomouc.

Další články