Dnes:17°C

Zítra:24°C

Pátek 5.6. Dobroslav
Menu

Životní zážitek: Olomoucká hokejová mládež jela na NHL

Životní zážitek: Olomoucká hokejová mládež jela na NHL

foto: Jiří Nemrava

03. 10. 2019 - 23:30

Zhruba dvacítka hokejových žáčků HC Olomouc vyrazila ve čtvrtek místo školy do pražské O2 arény na oficiální tréninky Chicaga Blackhawks a Philadelphie Flyers přes zítřejším zahajovacím zápasem NHL v rámci turné Global Series. Pořadatelé vyčlenili celkem 1500 vstupenek na čtvrteční tréninky právě pro mladé hokejisty, olomoucká mládež mimořádné nabídky ráda využila.

Ve škole mimořádné volno, namísto tréninku na ledě nebo v tělocvičně na Hynaisově ulici výlet do Prahy a zážitek, který už možná nikdy v životě nepřijde. Takový byl program zhruba dvacítky olomouckých hokejových žáčků, převážně sedmáků. Většina z nich ve čtvrtek ještě v šest hodin ráno brousila led olomoucké plecharény, aby jen o pár hodin později sledovala trénink vyslanců hokeje z Ameriky.

1500 vstupenek, které pořadatelé za tímto účelem uvolnili, zmizelo okamžitě, a libeňská aréna se naplnila hloučky kluků v pestrobarevných dresech svých týmů – do Prahy přijeli mladí hráči například z Jablonce, z Příbrami, z Brumova Bylnice, z Plzně, ale i z Olomouce, pod vedením trenéra Jana Littnera a vedoucího týmu sedmáků Jiřího Nemravy.

Vlastimil Blaťák

0 komentářů

Další články