Dnes:6°C

Zítra:9°C

Pátek 16.4. Irena
Menu

Zase hrají doma 21. kolo: Sigmu čeká další derby

21. kolo: Sigmu čeká další derby

foto: Petr Pelíšek

26. 02. 2021 - 14:00

Opět doma a opět derby. Fotbalisté SK Sigma Olomouc budou hrát na Andrově stadionu druhé utkání v řadě. Minulou sobotu si poradili s Brnem (1:0), poslední únorovou neděli je čeká duel proti Zlínu. Střetnutí 21. kola FORTUNA:LIGY má výkop ve 14.00.

Naposledy se Sigma doma herně trápila, body nad Brnem vydřela až za branku Mojmíra Chytila v nastaveném čase. To znamenalo posun z desátého místa na osmé. „Každá výhra týmu pomůže, zvlášť když jsme ji získali gólem v posledních minutách. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že náš výkon nebyl dobrý. Nicméně po třech bodech jsme toužili a díky nim jsme se přiblížili první pětce,“ řekl trenér Radoslav Látal pro klubový web.

Hanáci by rádi druhou výhru v řadě, pro vzestup vzhůru tabulkou potřebují pravidelně získávat tři body. „Prohráli jsme jen čtyři zápasy, sráží nás ale remízy, kterých jsme nasbírali hodně. V závěrech utkání jsme ztratili body a ty nám teď chybí. Výhra nad Brnem byla pro nás satisfakcí za ztracené body. Pár dobrých výsledků v řadě by nám pomohlo. Je jasné, že remízami tolik bodů nenasbíráme,“ uvedl Látal. „Když sleduji ostatní ligová utkání, řekl bych, že většina je jich vyrovnaná. Výsledky jsou nevyzpytatelné. Poslední Opava vyhrála v Českých Budějovicích a navíc byla lepším mužstvem. Každé domácí utkání je těžké, protože soupeři vycházejí z poctivé defenzivy a spokojí se i s remízou,“ podotkl.

Zápas bude pikantní pro záložníka Patrika Slaměnu, který do SK Sigma přestoupil na konci zimního termínu pro kádrové změny právě ze Zlína.

V olomoucké sestavě by to mělo být bez větších omezení, naplno netrénoval pouze útočník Dominik Radič, v rekonvalescenci po zranění je záložník Jáchym Šíp.

Utkání SK Sigma Olomouc versus FC Fastav Zlín se hraje v neděli 28. února od 14.00 (rozhodčí Karel Hrubeš – Zdeněk Dobrovolný, Jaroslav Poživil).

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Poulolo, Beneš, Zmrzlý - Zahradníček, Daněk, Greššák, Breite, González – Chytil. Trenér Radoslav Látal.
FC Fastav Zlín: Dostál – Fantiš, Simerský, Buchta, Procházka – Hlinka, Conde, Janetzký  – Dramé, Poznar, Potočný. Trenér Bohumil Páník.

Další články