Dnes:15°C

Zítra:23°C

Sobota 25.9. Zlata
Menu

Proti druhému v lize 30. kolo: Sigma hraje v Jablonci

30. kolo: Sigma hraje v Jablonci

foto: Petr Pelíšek

01. 05. 2021 - 14:00

První květnovou neděli ukončí fotbalisté SK Sigma Olomouc druhé anglický týden v řadě. A znovu je nečeká nic lehkého, hrají v Jablonci, který je v průběžné tabulce FORTUNA:LIGY na druhém místě. Utkání 30. kola má výkop v 15.00.

Sigmu kromě náročného programu trápí i rozsáhlá marodka. Naposledy doma ve středu musel po poločase střídat kapitán Roman Hubník. „Hubník měl naražené koleno, měl tam nějaký šrám. Uvidíme, jestli bude k dispozici. Je to pro nás další rána, je nás málo,“ řekl trenér SK Sigma Radoslav Látal.

Hanáci už v nejvyšší soutěži na úspěch nedosáhnou. Chtějí ji ale dohrát co nejlépe a k tomu také otestovat některé hráče s výhledem na novou sezonu. „Máme tam spoustu mladých kluků, které ještě chceme vidět. Je před námi ještě pět kol, soutěž chceme dohrát se ctí. A samozřejmě můžeme vidět, s kým můžeme počítat do příští sezony. Máme teď problém s kádrem, spoustu zraněných, nemocné kluky. Takže těchto čtrnáct dní pro nás nebylo lehkých, protože jsme to táhl v nějakých patnácti šestnácti lidech. Teď na Jablonec jsme zase trošku rozbití, ale doufejme, že pak už se nám to zase trošku ustálí,“ uvedl Látal.

A kdo by mohl dostat šanci? „Uzdravuje se Jean Luc, který už je tady delší dobu a byl dlouho zraněný. To je hráč, kterého bychom chtěli vidět v mistrovském utkání. Máme v béčku mladého útočníka Jana Fialu, párkrát s námi trénoval Matěj Hadaš. Jsou tam určitě šikovní hráči, na které se chceme podívat, Když bude prostor, rádi bychom je zkusili,“ podotkl Látal.

Zahraniční hráč zmíněný trenérem je záložník Jean Luc Gbayara Assoubre (1992), který má v SK Sigma podle informačního systému FAČR v klubu registraci od 2. února. Je z Pobřeží Slonoviny, v Evropě už působí delší čas. Hrával ve Španělsku, na Kypru a naposledy v Řecku, tam za AE Larissa. V sezóně 2021/2013 byl v týmu Villarreal B spoluhráčem Pabla Gonzáleze, záložníka SK Sigma. Ve Španělsku hrával pět sezon třetí nejvyšší soutěže, pak šel výš. Od roku 2018 nastřádal 11 startu v kyperské první lize a 19 v řecké nejvyšší soutěži. Za kyperskou Larnacu má 11 startů v Evropské lize.

Chybět v olomoucké sestavě budou pro zranění záložník Lukáš Greššák a útočník Jakub Yunis. V rekonvalescenci jsou obránce Michal Vepřek a záložník Tomáš Zahradníček. Stopku za čtyři žluté karty má obránce Ondřej Zmrzlý.

"Olomouc teď hrála pohár a tam vypadli, takže se už soustředí jen na ligu. Budou nám určitě chtít oplatit podzimní porážku. Bývají to s nimi vyrovnané zápasy, mají herní mužstvo a dobré hráče. Samozřejmě, některé zápasy jim nevyšly podle představ, ale pořád to je tým, který patří do horní poloviny tabulky, je tam kvalita. Čeká nás těžké utkání," řekl trenér Jablonce Petr Rada pro klubový web. "Každý zápas je jiný. Máme teď dva zápasy doma, bude to těžké, ale budeme snažit, abychom sérii prodloužili," dodal.

Za Jablonec hrají tři hráči, kteří působili v SK Sigma, jsou to obránce Jakub Podaný, záložník Václav Pilař a útočník Martin Doležal.

Utkání FK Jablonec versus SK Sigma Olomouc se hraje v neděli 2. dubna od 15.00 (rozhodčí Pavel Julínek – Ivo Nádvorník, Matěj Vlček).

Pravděpodobné sestavy
FK Jablonec:  Hanuš – Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob – Pleštil, Považanec, Kratochvíl, Jovovič – Schranz, Doležal. Trenér Petr Rada.
SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Hubník, Beneš, Vepřek– González, Daněk, Poulolo, Breite, Hála – Chytil. Trenér Radoslav Látal.

 

Další články