Zde může být vaše reklama.

Počasí bude drsné Mattoni 1/2Maraton Olomouc posiluje osvěžení pro závodníky

Mattoni 1/2Maraton Olomouc posiluje osvěžení pro závodníky

13. 06. 2019 - 15:27

Teploty okolo hranice třiceti stupňů na startu, sluníčko až do večerních hodin. Taková je zatím předpověď na sobotní podvečer v krásné Olomouci. Tropické počasí však většinou dálkoví běžci neřadí zrovna mezi svoji nejoblíbenější variantu. RunCzech navíc během jubilejního desátého Mattoni 1/2Maratonu v Olomouci výrazně navýšil nabídku osvěžení, aby si jej účastníci mohli pořádně užít.

Na celé trase budou mít běžci k dispozici celkem třináct stanovišť, na každém 1,5 kilometru, s vodními rozprašovači nebo sprškami. Občerstvovací a osvěžovací stanice budou rozprostřeny v průměrné vzdálenosti 2,5 kilometru a začnou na třetím kilometru. Dojde také ke zvýšení počtu stanovišť s vodou i mimo trasu závodu. Trať v centru města se ještě zchladí kropením pouhých pár minut před startem.

Přehled opatření:
Stanoviště s vodou
- na trase od 3.km a každých cca 2,5km
- V technickém zázemí a u vstupu do koridorů

Vodní rozprašovače a spršky
- 13 míst na trase, cca každého 1,5km
- U vstupu do technického zázemí
- Na náměstí poblíž startu a cíle

Kelímky s vodou budou pro závodníky připraveny v technickém zázemí a u startu. Vodní rozprašovače připravujeme také v blízkosti technického zázemí a na Horním náměstí. Na závod jsme také posílili tým zdravotnické záchranné služby a navýšili počet dobrovolných zdravotníků podél celé 21 kilometrové trati.

Užít si pohyb

Nejdůležitějším opatřením pro pohodový závod je ale poctivá příprava samotných účastníků. Určitě přijďte včas na start, předejdete tak zbytečnému stresu ještě před závodem. Dbejte na dostatečný pitný režim už desítky hodin před samotným závodem a samozřejmě po celou dobu jeho průběhu. Doporučujeme ideálně minerální vodu doplňovat také izotonickými nápoji a nebo solí, aby mělo tělo dostatečnou zásobu minerálů.

Souhrn doporučení pro běžce:
- Dostatečně se hydratujte již desítky hodin před startem
- Doplňujte minerály (minerální voda, iontový nápoj, sůl)
- Běžte v pohodovém tempu a užijte si atmosféru závodu třeba s kamarádem a pozor na alkohol v jakémkoliv množství.

Tým organizátorů RunCzech navíc všem závodníkům radí: Nesnažte se za každou cenu překonávat svoje běžecké hranice a osobní rekordy. Nezapomínejte na minerály. Pravidelné dávky magnesia vám výrazně pomůžou proti případným křečím, které jsou velmi časté v horkém počasí. A v neposlední řadě sůl udrží tekutiny déle ve vašem těle. Zdraví je pro každého nejdůležitější, tak bedlivě naslouchejte svému tělu. Pokud se zrovna nebudete cítit, raději si na chvíli odpočiňte. Příležitostí na vylepšení osobního maxima bude ještě dost.

Další články